Більшість українців не згодні на мир за будь-яку ціну – опитування

Лише 14% українців вважають, що заради досягнення миру варто погоджуватися на будь-які компроміси. У порівнянні з червнем 2019 року ця цифра зменшилася на 6%. Такими є результати ...

49177404547_c0583baa49_c
Більшість українців не згодні на мир за будь-яку ціну – опитування

Лише 14% українців вважають, що заради досягнення миру варто погоджуватися на будь-які компроміси. У порівнянні з червнем 2019 року ця цифра зменшилася на 6%. Такими є результати загальнонаціонального опитування проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським інститутом соціології в період з 4 по 19 листопада 2019 року. Також громадяни вважають неприйнятними більшість компромісів, на яких наполягає Росія, з посиланням на Мінські домовленості. Найменш прийнятними є проведення виборів на умовах бойовиків (неприйнятно для 66% та лише для 16% – прийнятно), амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ (63% проти 19%) та формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників (56% проти 21%). «Мені здається що опитування цілком відображає громадську думку, вона є чіткою. Загалом червоні лінії наступні: мир, але не за будь-яку ціну, не йти на головні умови, яких вимагає Росія, не надавати Донбасу особливий статус у Конституції, не впроваджувати амністію для всіх та не проводити вибори на окупованих територіях без встановлення контролю над кордоном Україною та без роззброєння бойовиків», – наголосила Ірина Бекешкіна, директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Близько половини українців вважають, що досягнути миру на Донбасі можна шляхом міжнародного дипломатичного тиску на РФ, посилення режиму санкцій на якісно вищому рівні, застосування міжнародних правових механізмів (29%) та через зміцнення економічної і військової потужності Української держави (21%).

Для більшості опитаних  мета українського спротиву російській агресії полягає у тому, аби відновити територіальну цілісність та суверенітет України в міжнародно визнаних кордонах (39%) та захистити державну незалежність і право українського народу самостійно визначати власне майбутнє (31%). «Мені здається, що хорошим знаком є те, що після 6 років війни та російської окупації ми відчуваємо ці території нашими і єдиним можливим рішенням бачимо повернення цих територій під контроль українського уряду. Український народ залишається мудрим і бачить певні небезпеки, пов’язані з компромісами, які пропонує Росія», – підкреслила Олександра Дворецька, координаторка Офісу з розробки гуманітарної політики України. Водночас найбільша частка українців вважають, що метою боротьби сепаратистів на Донбасі є просто заробляння грошей, які Росія платить учасникам бойових дій (29%).

«Перед зустріччю, яка відбудеться в Парижі, необхідно постійно проговорювати червоні лінії, говорити про те, що треба бути уважними до деталей і про те, що влада має поводити себе надзвичайно обережно для того, щоб не потрапити в пастку Путіна», – додав Олексій Гарань, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Результати співпраці конкурсу "Честь Професії" та Комісії з журналістської етики

Мешканці Дніпра можуть долучитися до розробки передвиборчих програм кандидатів у депутати міськради

Підсумки проєкту «Ґендерна чутливість місцевих політик та правових практик щодо внутрішнього переміщення»

У Києві пройшов проміжний форум проєкту «Голос жінки має силу 2020»

На громади Миколаївщини очікують нові правила оренди комунального майна

Безкоштовний онлайн-ресурс для вирішення кримінальних справ у мирний спосіб