Безкоштовна юридична допомога для військових та їхніх родин: добірка ініціатив та проєктів

Із початком повномасштабного вторгнення десятки тисяч військовослужбовців та членів їхніх родин зіткнулися з потребою отримання юридичної допомоги: від оформлення необхідної документації до отримання ...

Додано:
goncharenkocentre

ЗСУ
Безкоштовна юридична допомога для військових та їхніх родин: добірка ініціатив та проєктів

Із початком повномасштабного вторгнення десятки тисяч військовослужбовців та членів їхніх родин зіткнулися з потребою отримання юридичної допомоги: від оформлення необхідної документації до отримання фінансової допомоги. Розібратися самостійно у цих питаннях складно. Ділимося добіркою ініціатив, які на безоплатній основі надають юридичну допомогу військовим та членам їхніх родин. 

 

Система безоплатної правової допомоги

Військовослужбовці, які потребують правової допомоги у розв’язанні питань, пов’язаних зі службою чи з іншими життєвими ситуаціями, можуть її отримати від системи безоплатної правової допомоги (БПД). Тут військовим надають безкоштовну первинну правову допомогу, а ветерани війни мають право також на отримання вторинної правової допомоги.

Отримати безоплатну правову допомогу можна:

 • зателефонувавши на номер контактного центру 0 800 213 103;
 • через сервіс «Кабінет клієнта», розміщений на сайті системи надання безоплатної допомоги, шляхом подання звернення на електронну пошту;
 • у приватному чаті системи надання безоплатної правової допомоги у телеграмі/вайбері;
 • через мобільні застосунки «Безоплатна правова допомога» та «Твоє право».

 

Безоплатні юридичні консультації для військових та членів їхніх родин від Гончаренко центрів

Всеукраїнська мережа Гончаренко центрів надає безоплатну юридичну допомогу військовим та членам їхніх родин. Щотижня юристи центру проводять понад 1500 онлайн та офлайн консультацій. Тут фахівці консультують бійців з найактуальніших питань від отримання фінансової допомоги і компенсацій до оскарження незаконних дій командування. 

Наразі Юридичний Гончаренко центр пропонує безкоштовні первинну юридичну допомогу, консультації для військовослужбовців, підтримку ветеранів, а також юридичну допомогу для родин військових. 

Гаряча лінія з надання безоплатної юридичної допомоги від Гончаренко центрів працює щодня 9 до 18:00 за номером телефону +380672042206. Звернення можна залишити телефоном або через усі доступні месенджери: WhatsApp, Telegram, Viber, Signal. 

Також свої звернення можна надсилати на електронну пошту [email protected]. За офлайн консультацією можна звернутися безпосередньо у Юридичний центр в Кривому Розі за адресою  пр. Гагаріна, 25А.

 

Волонтерський рух «Адвокати ЗСУ»

Довкола цього проекту об’єдналися майже 500 адвокатів-волонтерів, які готові надавати безоплатну кваліфіковану юридичну допомогу військовослужбовцям та членам їх родин. Найбільше звернень надходить щодо допомоги в пошуку зниклих безвісти, супроводу отримання одноразової грошової допомоги, роз’яснення порядку звільнення, отримання відпустки, нарахування бойових, невиплати грошового забезпечення в належному розмірі, порядку проходження військово-лікарської комісії, допомоги в написанні та подачі рапортів, заяв, скарг і звернень, захисту в кримінальних провадженнях та багато інших. Звернутися по допомогу військовослужбовцям та членам їхніх родин можна за цим посиланням.

 

Юридичні консультації від громадської організації «Юридична сотня»

Громадська організація надає безкоштовні консультації військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей щодо питань проходження військової служби та соціального забезпечення ветеранів.

Зокрема, тут можна одержати такі послуги:

 • правові консультації з питань проходження військової служби, надання/отримання статусу та отримання пільг відповідно до статусу;
 • підтримка в питаннях доступу до вторинної правової допомоги;
 • складання індивідуальних документів правового характеру та зразків таких документів, а саме: заяви, скарги, рапорти, запити, звернення та інші документи правового характеру в досудовому порядку.

Отримати необхідну допомогу можливо на сайті за посиланням або за номером гарячої лінії – 0800 308 100. Підтримка працює з 9:00 до 20:00. 

 

Юридична підтримка від громадської організації «Від села до міста»

ГО «Від села до міста« шляхом надання юридичної підтримки, консультацій та захисту, допомагає військовослужбовцям та їхнім сім’ям отримати необхідну соціальну підтримку та медичне забезпечення. Організація надає інформаційну підтримку для своєчасного орієнтування у ситуації, що виникає в умовах воєнного стану з таких питань:

 • отримання статусу учасника бойових дій;
 • одержання одноразової грошової допомоги;
 • виплати додаткової винагороди за особливі заслуги перед державою;
 • вирішення суперечних питань з ВЛК та ТЦК;
 • юридичні питання, пов’язані зі службою та життям військових;
 • судовий супровід.

Кваліфіковані юристи готові відповісти на запитання та надати необхідну інформацію з юридичних питань. Отримати онлайн консультацію можна в Телеграм чаті за цим посиланням.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії