Барометр свободи слова за липень 2019 року

У липні експерти ІМІ зафіксували загалом в Україні 25 випадків порушення свободи слова. З них 19 випадків стосувалися фізичної агресії щодо журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу ...

barometr_July_2019
Барометр свободи слова за липень 2019 року

У липні експерти ІМІ зафіксували загалом в Україні 25 випадків порушення свободи слова. З них 19 випадків стосувалися фізичної агресії щодо журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Основними порушення прав журналістів стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності – 8 та погрози – 7. Кількість перешкоджань залишилася на тому ж рівні, що і у червні. Водночас зросла майже вдвічі кількість погроз (у червні було зафіксовано три випадки). 

Цього місяця порушення були пов’язані, зокрема, з висвітленням журналістами передвиборчої кампанії, а також виборів до Верховної Ради. Зокрема, журналістам перешкоджали та погрожували члени виборчих комісій. Так, у Полтаві фотографу видання “Зміст” Богдану Проскурову забороняли фотографувати на дільниці, навіть після того, як той показав посвідчення. 

У Бахмуті Донецької області члени виборчої комісії перешкоджали діяльності журналістки “Вільного радіо” Діани Шароді, яка зафіксувала факт порушення комісією порушення процедури підрахунку голосів. В Одесі журналістів Громадського не пускали на виборчу дільницю, а в Покровську Донецької області виборча комісія заборонила бути на засіданні журналістам.

Порушення свободи слова та прав журналістів ІМІ зафіксував 11 областях України. 

Лідером таких порушень, згідно з моніторингом, традиційно є Київ, де у липні зафіксовано 10 випадків. Далі йдуть п’ять регіони, де зафіксовано по два випадки – Миколаївщина, Одещина, Донеччина, Полтавщина та Вінниччина. В інших областях зафіксовано по одному випадку.

Порушували в червні право журналістів на професію приватні особи, члени виборчих комісій, судової гілки влади, місцевої влади, депутати, правоохоронці, менеджемент каналу, кандидати в нардепи. 

Також ІМІ зафіксував цього місяця по два випадки побиття, нападів на офіси ЗМІ, цензури та юридичного тиску. Крім того, по одному випадку обмеження доступу до публічної інформації та кібер-атаки.

Нападу зазнали інформаційне агентство “Укрінформ”. Під час нападу молодики, які хотіли зірвати пресконференцію, вибили двері у приміщенні, зламали вартісну акустичну конференцсистему, вирвали 5 мікрофонів, обірвали жалюзі, забруднили стіни, стільці, центральний банер.

Унаслідок нападу постраждали декілька співробітників цього ЗМІ. Одному із постраждалих лікарі діагностували травму ока і численні забої тіла. Крім того, з гранатомета обстріляли фасад будівлі телеканалу “112 Україна”. У результаті ніхто не постраждав.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував один випадок убивства, 64 випадки перешкоджання, 22 випадки погроз, 11 випадків побиття та 5 випадків цензури.

Детальніше з барометром можна ознайомитися тут.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи