АТО в резюме

За запитом «АТО» на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна можна знайти близько 400 резюме, що були додані/редагувались протягом останніх шести місяців.В першу чергу йдеться про ...

АТО
АТО в резюме

За запитом «АТО» на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна можна знайти близько 400 резюме, що були додані/редагувались протягом останніх шести місяців.

В першу чергу йдеться про спеціалістів, бізнес яких зазнав змін через події на Сході України. Так, серед посадових обов’язків юристів, економістів, кадровиків та керівників з’явилося кілька нових функцій: евакуація підприємства (чи його філіалів) із зони проведення АТО, оформлення відповідної юридичної документації, зміна штатного розкладу, зміна схем фінансової роботи та нарахування виплат тощо. Також серед посадових обов’язків спеціалістів по персоналу стали з’являтись пункти про оформлення трудових стосунків із мобілізованими особами та вимушеними переселенцями.

За даними опитування, що проводив hh.ua, більшість компаній мають ті чи інші соціальні проекти допомоги людям, що постраждали в ході АТО. Це не могло не відобразитись і в резюме, що розміщені в базі даних. Так, друга за чисельністю група резюме, у яких згадуються складні події на Сході України, це резюме спеціалістів, що беруть участь в таких проектах. Найчастіше йдеться про допомогу власним мобілізованим співробітникам, другі за чисельністю згадки про допомогу постраждалим в ході АТО (вимушені переселенці, поранені чи сім’ї військовослужбовців), значно рідше спеціалісти згадують про допомогу конкретним підрозділам Збройних Сил України. Є також близько 40 резюме лікарів та психологів, що займались лікуванням та психологічною реабілітацією військових та вимушених переселенців.

Також на кадровому порталі HeadHunter Україна за останні півроку було розміщено близько 200 резюме від пошукачів, що служили в лавах Збройних Сил України під час проведення АТО. Варто зазначити, що значна частина з тих, хто зараз шукає роботу, спочатку повернулась на своє попереднє місце роботи, а вже потім стала шукати нових кар’єрних перспектив. Найчастіше демобілізовані бійці шукають роботу в сфері продаж, водіями та охоронцями.

Однак, резюме тих, хто був мобілізований, є у всіх проф. сферах – банківські працівники, керівники найвищого рівня, в тому числі міжнародних компаній, програмісти та багато інших. Вік таких пошукачів від 20 до 50 років.

Щодо самих роботодавців, то за даними опитування, переважна більшість компаній готова брати на роботу демобілізованих бійців, що брали участь в АТО, однак спеціальні проекти по їх працевлаштуванню пропонують лише 2% компаній. Таким чином, вакансій саме для демобілізованих дуже мало. Наприклад, волонтер соціального проекту (на безоплатній основі), керівник інвестиційного проекту, архітектор.

Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні 2015 року.

Джерело: HeadHunter


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін