64 громади з усієї України відкриють Центри життєстійкості для своїх мешканців

Від Донецької до Закарпатської областей - на початок лютого 2024 року майже в кожній області України є громада, у якій невдовзі запрацюють Центри життєстійкості. У планах Міністерства соціальної ...

Додано:
vidbirgromad

4K_Centers
64 громади з усієї України відкриють Центри життєстійкості для своїх мешканців

Від Донецької до Закарпатської областей – на початок лютого 2024 року майже в кожній області України є громада, у якій невдовзі запрацюють Центри життєстійкості. У планах Міністерства соціальної політики на 2024 рік – залучення щонайменше 150-ти громад. 

З початку року до проєкту доєдналися 30 нових територіальних громад. Загалом, наразі 64 громади беруть участь у експериментальному проєкті Мінсоцполітики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

З переліком нових громад-учасниць проєкту можна ознайомитися у наказі Міністерства соціальної політики

Умовою участі громади у новій ініціативі є підготовка та подальше утримання приміщення для Центру життєстійкості. Цей простір стане тим місцем, де кожен зможе безкоштовно отримати комплексну послугу з формування життєстійкості. Ця послуга включає в себе різного роду підтримку – від консультації з кейс-менеджером для виявлення потреб людини до можливості брати участь у групових тренінгах і навчаннях із основ психічного здоров’я та розвитку батьківських компетентностей. 

За потреби кожна громада у таких центрах може додатково організувати ряд інших послуг, необхідних громадянам, як-от: первинна правнича допомога, консультацій з питань зайнятості, супровід ветеранів та інші. 

Організовано все так, аби кожен мешканець громади міг у Центрі життєстійкості отримати первинну консультацію з подальшим перескеруванням – залежно від потреб.  За попереднім задумом, послуга з формування життєстійкості у цих просторах надаватиметься за спільними для всіх громад стандартами роботи. Надавачі цієї послуги вже проходять кваліфіковане навчання від партнерів проєкту – міжнародних організацій ЮНІСЕФ, ВООЗ та інші.  Єдиними є і принципи функціонування Центрів – безбар’єрність, безпека, доброзичливість. 

Подати свою заявку на участь у проєкті може будь-яка територіальна громада. Для цього їй потрібно звернутися до Міністерства соціальної політики. 

Більше інформації про те, як громаді податися на участь у проєкті – читайте за посиланням.

Для оперативної комунікації представники громад можуть звертатися за електронною адресою: [email protected].

Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?

“Варіанти дій”: нова YouTube-програма, присвячена людській історії

Як покращити контент на сайтах та у соцмережах ВЦА Луганщини і Донеччини

«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»