4 громади Волинської області презентували проєкти cтратегій розвитку на період до 2027 року

Стратегічне планування – це системний шлях до управління змінами й досягнення консенсусу в усій громаді, а також створення спільного бачення майбутнього розвитку  громади. Стратегія це також ...

IMG-e04483f0fd593b047c3b908523972f29-V
4 громади Волинської області презентували проєкти cтратегій розвитку на період до 2027 року

Стратегічне планування – це системний шлях до управління змінами й досягнення консенсусу в усій громаді, а також створення спільного бачення майбутнього розвитку  громади. Стратегія це також ефективний інструмент адвокатування інтересів громади та залучення інвесторів. Саме тому протягом майже року громади Волинської області активно працювали над формуванням стратегій розвитку до 2027 року. Відповідні документи презентували 9 листопада у Ківерцівській громаді та 10 листопада у Шацькій і Локачинській та 14 листопада у Рожищенській. Процес стратегування відбувався в рамках проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів», якийреалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Процес розробки стратегії, насамперед, це показник готовності керівництва громади взяти на себе відповідальність за майбутнє та соціально-економічний розвиток громади. З іншої сторони, процес стратегування в громаді – це організація конструктивного діалогу органів місцевого самоврядування, населення та підприємств, розташованих на території, з метою її розвитку. 

«Цей шлях, який громади спільно з експертами зараз проходять в контексті розроблення стратегії, плану заходів, стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, дозволить отримати, по-перше, сформовані дієві та якісні документи, підготовлені відповідно до оновленої методики щодо розроблення таких документів, а по-друге, навики підготовки таких документів, які, безумовно, будуть корисними для управлінців громади у майбутньому», – зазначила Ірина Сторонянська, експертка проєкту.

Напрацьовані робочою групою проєкти стратегії розвитку Шацької громади та плану заходів з її реалізації презентували перед присутніми Сергій Карпук, Шацький селищний голов, та  експерт проєкту Андрій Дуб.

Наталія Головач, фахівчиня з залучення громадськості Рівненського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», розповіла, як залучати громадськість до публічного обговорення стратегії розвитку та комплексного плану дій з її реалізації.

«Розроблення такого документу як стратегія є дуже важливим процесом для громади. Він дає змогу побачити і запланувати розвиток громади на чотири роки вперед. Основне завдання, яке буде стояти перед громадою надалі, – її виконання. Проте активна участь молоді в процесах розробки стратегічних документів вселяє надію на ефективний розвиток Шацької громади», – Сергій Карпук, Шацький селищний голова.

«Процес розробки стратегії розвитку Шацької проходить за європейськими стандартами, а це дозволить в майбутньому залучати кошти європейських фондів. Хоча громада має занадто великі надії на залучені кошти, з огляду на продовження ефективної проєктної діяльності громади та участі в багатьох грантових конкурсах, є висока ймовірність досягнути запланованих цілей”, – Олександр Волошинський, керівник Львівського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 

«Висока активність громадськості на усіх етапах розробки стратегії та плану заходів з її реалізації дозволила сформувати та систематизувати напрями розвитку громади на наступні чотири роки. Водночас успішна реалізація стратегічних цілей залежатиме від збереження цієї активності та вміння налагодити співпрацю мешканців та місцевого самоврядування. А потенціал для цього Шацька громада має» – підкреслив Андрій ДУБ, експерт проєкту

Голова Локачинської громади, Богдан Іус, подякував членам робочої групи, громадськості та експертам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за проведену кропітку роботу, результатом якої стала підготовка якісних документів. Він зазначив: «Для підготовки стратегії та плану заходів усі стейкхолдери доклали максимум зусиль. Це дозволило нам отримати документи, виконання яких є реальним, зважаючи на можливості громади. Підготовлена стратегія – це дорожня карта, орієнтир для розвитку громади на період до 2027 року».

Голова Рожищенської громади Вячеслав Поліщук зазначив: «Стратегія розвитку громади основний документ громади, яким ми будемо керуватися у найближчі чотири роки. Наша стратегія узгоджується і регіональною та державною стратегією розвитку, а отже наш внесок в економіку, соціальний розвиток громади  водночас є «цеглинами» розвитку держави». Вячеслав Поліщук подякував експертам проєкту за плідну співпрацю, менторський супровід і висловив сподівання, що в результаті спільної наполегливої роботи Рожищенська міська територіальна громада отримає документ, завдяки якому зможе раціонально організувати свою діяльність та стратегічно розподілити ресурси задля покращення життя в громаді.

В межах заходів були спільно напрацьовані рекомендації щодо внесення змін до проєкту Стратегій кожної з громад та плану заходів з її реалізації.

Впродовж місяця триватиме громадське обговорення проекту стратегії та плану заходів з її реалізації кожної з громад, з документами можна ознайомитися на офіційних веб сайтах громад.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE