37 тонн на місяць: в школах Миколаєва сортують пластик і макулатуру

Проект з роздільного збору відходів у школах Миколаєва вийшов на новий етап. Спеціальні пластикові та металеві контейнери для сортування сміття тепер є в кожному середньому навчальному закладі ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Контейнери для роздільного сміття всередені шкіл
37 тонн на місяць: в школах Миколаєва сортують пластик і макулатуру

Проект з роздільного збору відходів у школах Миколаєва вийшов на новий етап. Спеціальні пластикові та металеві контейнери для сортування сміття тепер є в кожному середньому навчальному закладі міста.

Спочатку, пілотний проект охопив лише чотири ЗОШ Миколаєва. Але восени 2017 року ініціативу підхопили всі школи міста. Тоді ж учнівський актив та шкільні педагоги пройшли спеціальне навчання щодо процесу правильної поведінки з відходами. При цьому, обраний формат гри виявився для учнів найцікавішим варіантом.

«Як показав пілотний проект в школах, де встановили такі контейнери, сортування відходів – налагоджена система. Спочатку діти в школах викидають відходи у маленькі урни, розділяючи їх по фракціям. Пізніше, їх вміст вилучається техперсоналом і доправляється у великі контейнери. Коли ті наповнюються, приїжджає обслуговуюча компанія і забирає відходи, попередньо зваживши їх. А вже потім, школа на свій спецрахунок отримує додатковий прибуток від продажу цієї вторсировини. Процес має певний цикл», – розповідає проектний менеджер «Агенції розвитку Миколаєва» Анна Ганжул.

Контейнери для ПЕТ-пляшки

55 вуличних шкільних контейнерів для ПЕТ-пляшки

Плакати із роздільного сміття в школах

Плакати щодо правил сортування у школах

Контейнери для сортування сміттяНа сьогоднішній день, управління освіти Миколаївської міської ради вже закупило міні-контейнери для сортування паперу і пластика, які будуть розміщені на всіх поверхах в школах. Придбано вуличні оцинковані баки на 1100 л для ПЕТ-пляшок.

«За результатами минулого року ми побачили, що скло не актуальне для шкіл. Його там практично немає. Тому ми виключили цю фракцію з розширеного проекту для всіх міських шкіл. Більшу частину контейнерів нещодавно придбало наше управління освіти. Зараз ми ведемо переговори з компанією «Tetra Pak», вона може надати нам окремі контейнери для пакування від соку і молочної продукції. Це будуть креативні бокси у вигляді дерева. Плануємо розмістити їх в шкільних їдальнях. Думаю, що дітям сподобаються», – вважає координатор проекту.

Попереду – ще одна хвиля навчання для педагогів та учнів зі створення ігрових відеороликів та побудови інформаційних компаній щодо сортування ліквідної вторсировини. Вже готові тематичні наліпки, плакати і брошури для розміщення на поверхах шкіл. Також будуть проведені рейтинговий конкурс «Краща еко-школа року», ігри та інші дитячі конкурси, аби стимулювати активність школярів правильно сортувати сміття.

«Тому діти залучені в цей процес. І ми хочемо робити акцент саме на учнівській молоді. У пілотному проекті ми мали на місцях своїх відповідальних координаторів з числа активних школярів та представників шкільних самоврядувань. Вони ж взяли на себе цей проект, а педагоги і завгоспи активно підтримували дітей на цьому шляху», – каже Анна Ганжул.

Пластикові контейнери для сортування сміття всередені шкіл

Пластикові контейнери для сортування сміття всередені шкіл

Наклейки

Наліпки за фракціями відходів

Анна Ганжул, координатор проекту

Анна Ганжул, координатор проекту

Відзначимо, що крім освітньої складової, є й фінансовий бік проекту. Виходячи з торішнього досвіду, при переході на роздільний збір сміття, кожна зі шкіл може заробляти на відходах від 600 до 7000 грн на місяць, при сьогоднішній ціні макулатури в 2,3 – 2,5 грн. за кілограм, і пластика – 3-4 грн. З огляду на те, що в цілому, школи Миколаєва здатні щомісяця збирати до 33,5 тонн паперу і 4 тонн пластику, можемо сміливо порахувати вигоди навчальних закладів від реалізації такого проекту.

На жаль, в Миколаєві є тільки три потенційних підрядника, які готові викуповувати шкільне сміття. Це два комерційних підприємства і одне комунальне, що мають власну сортувальну лінію. Тому, за умови правильного дотримання recycling-циклу в проекті, шкільні відходи не потрапляє на миколаївський полігон. Їх вивозять безпосередньо на підприємства, де вони пресуються в «куби» та фурами вивозяться в інші міста України для подальшої переробки.

Проект із роздільного збору відходів реалізується КУ «Агенція розвитку Миколаєва» завдяки підтримки компанії PEPSICO Україна у партнерстві з Управлінням освіти Миколаївської міської ради.


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році