20 ювілейний Мандрівний Docudays UA у цифрах

Фестиваль документального кіно про права людини відбувся у різних куточках України з жовтня по грудень 2023 року. Цього місяця ми підбили підсумки та зібрали найцікавіші факти у цифрах.Мандрівка ...

20 Мандрівний у цифрах
20 ювілейний Мандрівний Docudays UA у цифрах

Фестиваль документального кіно про права людини відбувся у різних куточках України з жовтня по грудень 2023 року. Цього місяця ми підбили підсумки та зібрали найцікавіші факти у цифрах.

Мандрівка стала можливою до 77 населених пунктів у 16 областях України.  

До проведення Мандрівного у 2023 році наші незламні та натхненні регіональні координатор(к)и залучили понад 200 місцевих партнерів/-ок, і разом з ними провели загалом 446 подій. Вони змогли це зробити попри повітряні тривоги, вибухи, втрату мобільної мережі та примхливі погодні умови!

Разом ми організували 347 показів фільмів (315 офлайн і 32 онлайн), 59 подій за участю творчих команд стрічок,  із них 35 – в онлайн форматі, 24 – офлайн. Також 99 правозахисних подій (семінарів, тренінгів, лекцій, майстер-класів, виставок).

 

Де ж все відбувалося?

110 подій фестивалю пройшло у школах, гімназіях та ліцеях, 13 в коледжах, 10 у вищих навчальних закладах, 3 в академіях, 71 в хабах, центрах дозвілля, молодіжних центрах, антикафе,  49 у бібліотеках, 71 в публічних просторах, 8 в будинках культури, 41 у громадських організаціях, 10 у музеях та виставкових центрах, 1 в центрі безоплатної правової допомоги, 2 у торговельно-розважальних центрах, 4 в кінотеатрах, 3 в закладах професійно-технічної освіти, 2 у сільських радах, 13 в кіноклубах  Docudays UA.

Що дуже важливо, в установах Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Харківської, Сумської та Полтавської областей відбулась 21 подія для засуджених. У цих заходах взяли участь 1 741 особа.

Загалом 20 ювілейний Мандрівний відвідало 63 935 глядачів та глядачок

63% опитаних відвідувачів/-ок Мандрівного Docudays UA долучилися до фестивалю вперше!

90% глядачів та глядачок радитимуть завітати на фестиваль своїм друзям. 

50% людей після перегляду фільмів змінили свою думку щодо піднятої у стрічці теми. Ще для 25,2 % подія чи фільм частково змінили судження про обговорювані теми.

Ми разом побачили 19 фільмів з 13 країн світу: України, Швейцарії, Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Італії, Данії, Чехії, Ірландії, Великої Британії, США, Канади.

Фаворитами за кількістю показів стали українські фільми «Гості з Харкова» Галини Лаврінець (42 покази), «Друге дихання»Максима Лукашова (40), та «89 днів» Павла Дорогого (36).

Найбільше мандрували разом із творчими групами фільми «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» Дмитра Грешка (завітали у Бориспіль, Львів, Ужгород, Чугуїв, Запоріжжя, Кривий Ріг, Кременчук, Жмеринку, Косів, Івано-Франківськ). А також вже згадані «Гості з Харкова» побували в Полтаві, Дніпрі, Черкасах, Каневі, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Хмельницькому, Компаніївці, Хмільнику, Івано-Франківську, Жмеринці. 

Наш відважний гість фестивалю – Пьотр Павлус, режисер фільму «В Україні», подолав 9 пересадок маршрутом з Варшави до Львова, щоб показати стрічку й побачитися з глядачами та глядачками, потім зі Львова автобусом дістався до Ужгорода, з Ужгорода до Стрия, зі Стрия до Івано-Франківська на таксі по ожеледиці, звідти до Тернополя бусом, а з Тернополя до Чорткова і ще назад з Чорткова до Перемишля й на потяг Краків-Варшава. Це була неймовірна пригода!

Команда ж херсонських журналістів, попри щоденні обстріли рідного міста, зруйнований офіс, у який влучив снаряд, самовіддано рушали у дорогу Україною й познайомилися з гостями Мандрівного фестивалю особисто на 8 показах. Ми побачили справді «Нескорений Херсон». 

Онлайн-формат зробив можливими розмови на великих відстанях. До нас долучився американський режисер Метт Сарнецкі, щоб ми разом подивилися його стрічку «Вбивство журналіста» й поговорили про правосуддя через кіно. Запис стріму на цю тему не залишив байдужими 41 тисячу глядачів та глядачок. 

Важливою темою Мандрівного фестивалю стало відновлення України. У цьому питанні особливо гостро лунали думки про 7 принципів Декларації Лугано – Партнерство, Спрямованість на реформи, Прозорість, підзвітність, верховенство права, Демократичну участь, Залучення багатьох стейкхолдерів, Гендерну рівність та інклюзію, Сталий розвиток.

До речі, ви знаєте, що записи трьох правозахисних дискусій – в Ужгороді, Івано-Франківську та Кременчуці нині доступні в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE безкоштовно? Про те як громадян(к)ам впливати на ухвалення владою рішень за участі одного із розробників Декларації Олександра Солонтая, а також активіста Віталія Селика. Про майбутній мир та безпеку: яким буде світ після “росії” за участі дипломата Павла Клімкіна. І про те, як починати будувати сильну Україну вже зараз із політолом Миколою Давидюком та музикантом Антоном Слєпаковим.

Говорили й звучали ми справді голосно, про нас написали 233 медіа, створили 632 дописи у соцмережах, та найщемкіше – ми закарбували історію 20 років Мандрівного фестивалю у 6 розмовах з регіональними координатор(к)ами та засновниками у спільному медіапроєкті з виданням Лірум «Любов, правда і відеокасети».

Дякуємо вам безмежно за участь у творенні неймовірного фестивалю!

Читайте про нас, говоріть разом із нами, дивіться документальне кіно про права людини.

 

До зустрічі на 21 Мандрівному!

 

Чільне фото: Віталій Дячук та Ярослав Дюленко.

 

20 Мандрівний Docudays UA відбувся за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.


Тематика публікації:                              

Останні публікації цього розділу:

Як і навіщо молоді впливати на справи громади: поради та інструменти експертів проєкту «Активна молодь – сильна громада»

Під’їзд, якого не стало. Як у Запоріжжі відновлюється будинок на Соборному

Як чернігівська броварня відновлює виробництво — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Про садівництво під постійними обстрілами — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Представлено результати проєкту «Розробка рекомендацій щодо формування ефективних місцевих політик через вимірювання згуртованості громад»

“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип