13 українських компаній отримали Кліматичні Інноваційні Ваучери на 500 тис євро

Тринадцять інноваційних українських компаній виграли кліматичні інноваційні ваучери та отримають до €50 тис кожна на розробку та впровадження нових «зелених» технологій, які скорочують викиди ...

Додано:
opryma

CIV-2
13 українських компаній отримали Кліматичні Інноваційні Ваучери на 500 тис євро

Тринадцять інноваційних українських компаній виграли кліматичні інноваційні ваучери та отримають до €50 тис кожна на розробку та впровадження нових «зелених» технологій, які скорочують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність та запобігають кліматичним змінам.

Банк зобов’язався забезпечити повну відповідність своєї діяльності цілям Паризької угоди до кінця 2022 року. Подібні ініціативи є хорошим прикладом того, як Банк допомагає українським компаніям не лише у задоволенні їхніх нагальних потреб, а й у розробці інновацій та технологій, які допоможуть зробити Україну більш «зеленою» та успішною у майбутньому.

Найпопулярніші сфери, в яких працюють компанії-переможці, цього року включають у себе захист інтелектуальної власності, сертифікацію, розробку програмного забезпечення та інжиніринг. Ініціатива передбачає надання фінансування на «зелені» технології у різних галузях, від модернізації виробничих ліній до захисту інтелектуальної власності. 

Переможцями цього року є:

«Ре-Ліф Технолоджи» – виробництво паперу з опалого листя та вторинної целюлози; скорочує викиди CO2 до 78%, використовує принципи циркулярної економіки та зменшує споживання енергії та води.

«Frendt» – розробка апаратного і програмного забезпечення для фермерів і сільського господарства; оптимізує процеси для найбільш ефективного використання сільськогосподарських ресурсів, зменшує кліматичний впливів.

«Input Soft» – платформа SaaS («програмне забезпечення як послуга») для управління ресурсами і даними наземних служб аеропортів; скорочує викиди та споживання пального при наземному обслуговуванні.

«Meredot» – розробка бездротових зарядних станцій для мікромобільності; зменшує вуглецевий слід.

«Gardarica Tress» – розробка навігаційного пристрою для сільського господарства; зменшує витрати на пальне, а також використання мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, добрив та насіння.

«Advansys» – пропонує послугу Advisor Scada для більш ефективного управління нерухомістю за рахунок зменшення енергоспоживання.

«Carbominer» – власна технологія вловлювання CO2 з повітря для подальшого використання у парниках; скорочує викиди CO2.

«PDM Engineering» – програмно-апаратний комплекс для моніторингу, передбачення та оптимізації енергоспоживання; підвищує енергоефективність, зменшує вуглецевий слід генерації електроенергії.

Група компаній «Теплотехніка» – інтегроване програмно-апаратне рішення ReCon для вимірювання споживання тепла у житлових будинках старих типів з вертикальною розводкою опалення; дозволяє перейти від оплати за нормативами до оплати за реально спожиті обсяги; управління споживанням шляхом встановлення термостатів на радіатори опалення та інвестування в енергоефективність; послуги вимірювання обсягів споживання води.

«Конопляні технології» – розробка стінових панелей на основі коноплі; значно скорочує викиди CO2 від будівельних матеріалів; продукція для житлового будівництва з кращими параметрами внутрішнього середовища.

«S.Lab» – розробка біорозкладного пакувального матеріалу з використанням стебел технічної коноплі та грибного міцелію; замінює пінопласт та інші екструдовані пластикові пакувальні матеріали.

«AEV Charging Factory» – розробка зарядних станцій для електромобілів для місцевого та міжнародного ринків; найбільш технологічно-просунутий продукт для зарядки більшості електромобілів.

«Ecofactor Charge» – виробництво повного набору зарядних станцій для електромобілів для комерційного та приватного використання.

CIV-1

CIV-9

CIV-10

Програма кліматичних інноваційних ваучерів реалізується у рамках ініціативи ЄБРР Центр передачі технологій та фінансування у сфері запобігання та адаптації до кліматичних змін (FINTECC), яка також підтримується ЄС через ініціативу EU4Climate.

У 2017 році Україна стала першою країною, в якій були надані гранти за цією ініціативою. За цей час ЄБРР та ЄС надали понад €1 млн 30 місцевим компаніям. В Україні ця програма реалізується Greencubator – неприбутковою організацією, метою діяльності якої є підтримка сталого підприємництва.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Люди з інвалідністю Дніпропетровської та Запорізької областей навчились відстоювати свої трудові права

Молодь ВПО Київщини вчилась толерантному ставленню до культури, звичаїв народів інших країн

Фінансова грамотність, інвестиції в себе та донати: новий випуск [НЕ] Диванного подкасту вже на YouTube-каналі "Тиха Гавань"

«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Підрив довіри до ЗСУ та кібератаки на сайти про культуру: результати моніторингу дотримання цифрових прав за лютий 2023 року

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз