Як отримати повторно свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження, яке було викрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, можна отримати повторно через органи державної реєстрації актів цивільного стану (далі - ДРАЦС), а також дипломатичні ...

Додано:
polbvpd

pexels-sora-shimazaki-5668869

polbvpd

Свідоцтво про народження, яке було викрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, можна отримати повторно через органи державної реєстрації актів цивільного стану (далі – ДРАЦС), а також дипломатичні представництва та консульські установи України (за межами України).

Згідно законодавства повторна видача свідоцтва здійснюється відділами ДРАЦС незалежно від місця державної реєстрації народження особи та місця проживання заявника. Тобто, з метою повторного отримання свідоцтва про народження можна звернутися з відповідною заявою до будь-якого відділу ДРАЦС на території України.

Повторна видача свідоцтва про народження здійснюється за заявою:
– особи, щодо якої складено запис
– батьків
– усиновлювачів
– опікунів
– піклувальників
– представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина
– органу опіки та піклування

Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається представникам зазначених вище установ за довіреністю та за умови пред’явлення документів, що посвідчують їх особу.

Свідоцтво про народження видається особі, яка має право на його отримання, за наявності паспорта. Представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва, документ видається за умови пред’явлення довіреності, а адвокату — при наданні ордеру чи копії договору про надання правничої допомоги).

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.
На свідоцтві, що повторно видане, робиться відмітка “Повторно”.

На паперовому носії актового запису цивільного стану, що є підставою видачі свідоцтва повторно, проставляються серія, номер та дата його видачі.

Варто зауважити, що особам, котрі були позбавлені батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.
Особам, які звернулися до відділу ДРАЦС особисто, свідоцтво про народження повторно видається того самого дня при пред’явленні паспорта.

За відсутності змоги особисто звернутися до ДРАЦС, можливим є надіслання заяви поштою.

Повторно видане свідоцтво має таку ж юридичну силу, як і попередньо виданий документ.

Для зручності громадян можливо замовити повторну видачу свідоцтва про народження також через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»: https://dracs.minjust.gov.ua/

За повторну видачу свідоцтва про народження сплачується державне мито у сумі 0,51 грн. (0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян).

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Полтавського бюро правової допомоги №1, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном (0532) 56-02-88,( 050) 561-77-46, (068) 502-26-54.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як укласти шлюб з військовослужбовцем в умовах воєнного стану

Соціальна реклама: Анонімні Нікотинозалежні

Трудове законодавство України - зміни

Спадкування під час воєнного стану

Соціальна реклама "Вихід є"

Довідник «Травматичні події: психологічна підтримка та самодопомога»