Як бути ефективним депутатом: посібник для депутатів

Посібник "Як_бути_ефективним_депутатом" став своєрідним підсумком реалізації Інститутом Політичної Освіти навчального компоненту програми USAID DOBRE, що передбачав організацію та проведення серії ...

84bdcfd9c404efe17fa4fb034b3b47a0

Громадський Простір

Посібник Як_бути_ефективним_депутатом” став своєрідним підсумком реалізації Інститутом Політичної Освіти навчального компоненту програми USAID DOBRE, що передбачав організацію та проведення серії семінарів для депутатів місцевих рад та інших посадових осіб місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад (ОТГ) – партнерів програми USAID DOBRE. 

Інститут Політичної Освіти вже близько двадцяти років організовує схожі навчання, видає навчальну та методичну літературу, сприяє обміну досвідом депутатів різних рівнів як в Україні, так і за її межами. Протягом усіх цих років для нас було очевидним, що ефективність місцевої ради та рівень її відкритості, прозорості та відповідальності залежить від освітнього рівня передусім депутатів та сільських, селищних, міських голів. Це питання набуває особливого значення зараз, оскільки в нашій державі відбувається процес децентралізації, внаслідок чого утворюються принципово нові місцеві ради – місцеві ради ОТГ. Тобто на місці сільських і селищних рад, повноваження яких поширювались на невелику територію і які не мали власного повноцінного бюджету, виникають сільські, міські та селищні ради ОТГ із значним обсягом владних функцій, обов’язків, вагомими фінансовими надходженнями та видатками. 

Це видання містить глави, які розкривають питання організації влади в місцевій раді, сутність та значення її регламенту, обов’язки і права депутатів, особливості статусу та роботи виконавчих комітетів, проведення пленарних засідань і засідань постійних комісій.Такий виклад покликаний сформувати цілісний погляд на місцеву владу. Також книга поєднує в собі знання експертів Інституту Політичної Освіти, які накопичені через дослідження роботи місцевих рад різних областей України та вивчення досвіду іноземних країн. Видання допоможе представникам влади та громадськості ОТГ краще ознайомитися зі своїми правами та обов’язками для того, щоб ефективніше використовувати демократичні інструменти на користь своєї громади.

 

Читати та скачати

 

Джерело: decentralization.gov.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Вісім ідей для "зелених" міст України – посібник для громад

Чому активісти можуть перестати любити справу, яка була найважливіша в житті. Чинники вигорання

Чотири простори бібліотеки: модель діяльності. Практичний посібник

Дорожня карта для вдосконалення доступу до правосуддя під час пандемії COVID-19

Мережі благодійних організацій: створення цінностей, популяризації та колективного впливу

Як зацікавити українців контролювати ефективність витрат своїх податків