Як без зайвих клопотів змінити постачальника природного газу?

Майже кожне домогосподарство в Україні використовує для забезпечення своїх побутових потреб природний газ. Більше того, без цього природного блага ми не уявляємо свого комфортного життя. Проте, в ...

Додано:
polbvpd

газ

polbvpd

Майже кожне домогосподарство в Україні використовує для забезпечення своїх побутових потреб природний газ. Більше того, без цього природного блага ми не уявляємо свого комфортного життя. Проте, в сучасних умовах все частіше громадяни переймаються питанням економії за оплату послуг газопостачання. З появою ринку газу в Україні така економія стала можливою завдяки наявності у споживачів права вільного вибору постачальника природного газу.

Так, відповідно до статті 13 Закону України «Про ринок природного газу» та Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2496 від 30.09.2015 року (далі – Правила) кожен споживач (у тому числі побутовий споживач) має право на вільний вибір постачальника природного газу шляхом укладення з ним договору постачання природного газу.

При цьому сама процедура зміни не вимагає перекладання газових труб чи заміни лічильника.

Зміні постачальника у відповідному розрахунковому періоді має передувати укладання договору постачання природного газу з новим постачальником та розірвання договору постачання природного газу з діючим постачальником або його призупинення в частині постачання природного газу, а також відсутність у споживача простроченої заборгованості за поставлений природний газ перед діючим постачальником.

Кожен споживач, який має намір змінити постачальника у відповідному розрахунковому періоді, повинен виконати свої зобов’язання по розрахунках за природний газ перед діючим постачальником (або укласти з ним графік реструктуризації заборгованості за природний газ).

Постачальникам забороняється стягувати плату або вимагати будь-яку іншу фінансову компенсацію у зв’язку зі зміною постачальника (крім випадків, коли така плата або компенсація прямо передбачена договором постачання із споживачем, що не належить до категорії побутових споживачів).

Перевірити наявність ліцензії на постачання природного газу у нового постачальника можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Подати заяву-приєднання до нового постачальника можна зробити на сайті нового постачальника, або ж надіслати йому скановану (сфотографовану) заяву на електронну скриньку. Якщо ж Ви хочете приєднатися до газопостачальної компанії «Нафтогаз», то таку заяву-приєднання можна подати через електронний додаток «Приват24».

Після подачі заяви необхідно очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу. Нова компанія має для цього термін до 20 днів.

БПД чистий стаціонарка
Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до відділу «Полтавське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Міщенка, 2 або за телефоном (0532) 50-27-29.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).


 

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін