Аналіз виконання коаліційної угоди: як Кабмін та Президент роблять «косметичний ремонт»

Трійка влади - Парламент, Президент і Кабмін, що обіцяла стрімко понести українську карету по дорозі реформ, схоже, забуксувала. Коаліційна угода поки красиво виглядає лише на папері - а в реальності ...

Україна

Громадський Простір

Трійка влади – Парламент, Президент і Кабмін, що обіцяла стрімко понести українську карету по дорозі реформ, схоже, забуксувала. Коаліційна угода поки красиво виглядає лише на папері – а в реальності орігамі нової України не складається.

Кожна зі сторін намагається виставити себе найбільш вмілим майстром з самою красивою картинкою, через що непопулярні реформи відфутболюють один одному. У підсумку приймаються лише точкові рішення і країна гальмує, а міжнародні кредитори наполегливо штовхають її в спину. Наступний короткий огляд показує, як влада вже понад 100 днів намагається почати приймати серйозні рішення. Поки в основному про це виходить тільки говорити.

Втім, деяких «міні-реформ» все-таки вдалося досягнути. Старт децентралізації, податкової та бюджетної реформ, ухвалення закону про Національне антикорупційне бюро, прозорість публічних фінансів, забезпечення права на справедливий суд свідчать про невідворотність змін. Часто цьому передував тиск громадськості або іноземних донорів. Звісно, війна – не привід для громадянського суспільства послаблювати свою «вотчдогівську» функцію.

Загалом з-поміж 17-ти розділів Коаліційної угоди Кабінет Міністрів та Президент частково виконали тільки 9, не виконали 7 (виконання розділу «Конституційна реформа» не можливо виміряти через відсутність конкретно зазначених цілей). Нижче приведено детальний аналіз реалізації заходів органів влади, які спрямовано на виконання угоди.

Період дослідження: 27 листопада 2014 року – 05 березня 2015 року

Детальний аналіз роботи Уряду та Президента дивіться за цим посиланням.
Детальний аналіз роботи депутатів парламентської коаліції можна переглянути тут.

Матеріал підготовлено на основі результатів моніторингу законопроектів парламентських політичних сил, що здійснюють експерти Фундації “Відкрите суспільство” за кошти Національного Фонду Підтримки Демократії, США (NED).

Джерело : Фундація “Відкрите суспільство”


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як використати майно непрацюючих закладів освіти у селах?

Екологічний Великдень: зменшуйте відходи під час свят

Управління відходами після воєнних дій в Україні: що запозичити з досвіду Великої Британії?

Як змінити філософію управління відходами руйнацій?

Що таке систематичне розкриття інформації?

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України