“Відновлення, розвиток, безпека” – гасло життя Новобілоуської громади

Із перших днів окупації Чернігівщини Новобілоуська громада зазнала агресії з боку ворога. Тут було знищено та пошкоджено 680 людських будинків, 13 комунальних об’єктів та чимало інфраструктури. Про ...

received_1486927818837180

Дар'я Лавська

Із перших днів окупації Чернігівщини Новобілоуська громада зазнала агресії з боку ворога. Тут було знищено та пошкоджено 680 людських будинків, 13 комунальних об’єктів та чимало інфраструктури. Про те як відновлюється ця громада нам розкаже її голова Дмитро Федоров.

“Наша громада зазнала великих пошкоджень із початку повномасштабного вторгнення. В громаді 22 села. Деякі із них горіли від рук ворога (в перший день повномасштабного вторгнення в одному із сіл громади вже палав ворожий вогонь), деякі знаходилися як на арені між ворогом і нашими військовими, а деяким пощастило і росіяни просто переміщалися нашими територіями з одного пункту в інший” – розповідає Дмитро Федоров.

“Коли почалась деокупація в нас не було часу сидіти, склавши руки. Ми одразу почали оцінювати наслідки цієї біди для нашої громади і шукати варіанти відновлення, розвитку, відбудови. Важлива роль у цьому процесі належить, в першу чергу, нашим жителям, які одразу самоорганізувалися, почали розбирати завали, забирали до себе тимчасово жити тих, кому довелося все втратити від ворожих рук.

Ми одразу почали шукати будівельні матеріали, техніку, вивозити сміття.

Нам на допомогу поступово прийшло близько 20 благодійних організацій, спільно з якими зроблено немало.

Місцевий бізнес теж надавав і надає підтримку громаді на належному рівні. У нас певною мірою відбувається взаємопідтримка (минулого року бізнесмени нашої громади дуже допомогли нам технікою, продуктами харчування, гігієни…, тоді і зараз вчасно сплачують податки). З більшістю представниками цього напрямку громада стала значно ближче, ніж до цих страшних подій. Війна показала хто є хто.

Місцева влада робить важливі кроки для відновлення громади, адже це наш дім і ми маємо всі працювати над його розвитком та щасливим майбутнім.

Як тільки це стало можливим, то ми одразу почали працювати із державною програмою “Євідновлення” з не завершеними ремонтами, згодом запрацювали житлові сертифікати.
Кожен випадок індивідуальний і кожен потребує уваги.Намагаємось надати допомогу тим, хто за нею звертається, відновлюємо і розвиваємо комунальні заклади, об’єкти критичної інфраструктури.

Також зараз вважається одним із найважливіших питань – питання безпеки. Через це ми змогли побудувати нове укриття (на стадії введення в експлуатацію), ремонтуємо існуючі, обладнуємо вже відремонтовані.

Ця робота продовжиться і в подальшому.

Деякі люди вимушені були виїхати з нашої громади, то за їхніми будинками наглядали сусіди, тримали з ними зв’язок і так відбувається і досі.

Наша громада зараз бере уктивну участь у допомозі військовим, які боронять Україну на різних напрямках. Також ми підтримуємо волонтерів, місцевих активістів, які плетуть маскувальні сітки.

Ми маємо відновлюватися, розвиватися та постійно працювати над нашою безпекою”

Матеріал опубліковано в рамках проєкту «Забезпечення участі громадян для ефективного відновлення Новобілоуської громади Чернігівської області», який реалізує ГО “Центр Доброчин” за підтримки МФ «Відродження», програма «Демократія та належне врядування”.

Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Як змінити філософію управління відходами руйнацій?

Що таке систематичне розкриття інформації?

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії