У Кривому Розі волонтерки шиють білизну для лікарень та ВПО

Вже понад рік у Кривому Розі, що на Дніпропетровщині, працює благодійна студія шиття Kryvyi Rih Volunteer Community. Щовівторка місцеві майстрині збираються на базі благодійного фонду “Хесед Хана” і ...

375044530_629020819319928_3018681621546639965_n

Тетяна Долгієр

Вже понад рік у Кривому Розі, що на Дніпропетровщині, працює благодійна студія шиття Kryvyi Rih Volunteer Community. Щовівторка місцеві майстрині збираються на базі благодійного фонду “Хесед Хана” і кроять, шиють, чаклують над авторськими виробами одягу й різноманітними модними аксесуарами. Потім ця рукотворна краса прямує до міських лікарень й людей, які опинилися у скрутному становищі. 

 

З любов’ю до голки

Сумочки, шопери, рюкзаки, чохли для телефонів й білизна – ось лише невеликий перелік з того, що шиють волонтерки з криворізької “Студії шиття”. Працює благодійна майстерня під керівництвом двох волонтерок всеукраїнської волонтерської мережі Volunteer Community – 44-річної Ірини Крисенко, яка колись працювала на швейній фабриці, та 72-річної Олени Утятнікової, інженера-математика за освітою, яка навчилася шити, створюючи одяг для своїх донечок. Рік тому жінки зустрілися, щоб пошити собі сумочки для в’язання, – і з тих пір вже не розстаються. 

Своє перше заняття волонтерки провели для учасників місцевого підліткового клубу “Be Jewish”, що працює на базі єврейського общинного центру “Бейт Грехем”, і дуже хвилювалися, що тінейджерам буде не цікаво змагатися з нитками й голками. “Ми всі хвилювалися: чи прийдуть на наш проєкт діти? Чи буде їм цікаво? Що робити з тими, хто вже вправно шиє, і з тими, хто вперше сів за машинку?” – згадує співкоординаторка проєкту Олена Утятнікова. Натомість, їхні страхи були марними: молоде покоління з цікавістю сприйняли пропозицію пошити власні авторські шопери.  

Згодом, від шоперів волонтерки перейшли до шиття сумочок-чохлів для телефонів для маломобільних людей похилого віку: такі аксесуари стали справжньою знахідкою для стареньких, які рухалися на милицях, тримаючись за стіну, або сидячи у кріслі, й частенько упускали чи губили гаджети. 

“Усі вміло організувалися: хтось розкреслював, інші – вирізали, шили, ще хтось прасував згини. Робота кипіла. І з кожною наступною зустріччю ми удосконалювали ці процеси”, — розповідає співкоординаторка “Студії шиття” Ірина Крисенко.

Щоб їхня майстерня працювала бездоганно, жінки розділили зони відповідальності: Ірина купує тканини, підраховує пошиті вироби й контролює діяльність швачкок, а Олена відповідає за креатив і створює індивідуальні викрійки для шиття. Саме вона запропонувала пошити рюкзаки для малозабезпечених дітей з єврейської громади до Всеукраїнської акції “Збери портфель дитині”. І завдяки їхньому таланту першого вересня 54 малюки пішли до школи з авторськими рюкзаками. 

 

Від хоббі – до благодійності

Дизайнерське шопери, які волонтерка проєкту Валентина Авдєєнко розмальовувала фарбами по тканині, здобули такої популярності, що їх почали продавати на різноманітних благодійних ярмарках й заходах за донати. Усього за рік кравчині продали більше 100 авторський сумок.  До Дня дитини волонтерки провели майстер-клас, на якому вчили діток з синдромом Дауна та розладами аутистичного спектру шити та розмальовувати власні шопери.

А згодом до “Студії шиття” почали звертатися з благодійними запитами: так, лікарні з Запоріжжя та Кривого Рогу попросили майстринь пошити адаптивну спідню білизну для їхніх пацієнтів. На сьогодні жінки вже пошили та передали лікарям близько 800 штук адаптивної і 300 штук звичайної білизни. Також волонтерки шиють для лікарень наволочки, простирадла, підковдри з тканини, яку надають їм небайдужі жителі міста. 

387780924_646925500862793_3260631859040524180_n

Зараз волонтери настільки удосконалили свої вміння, що навіть ремонтують одяг для клієнтів похилого віку з благодійного фонду “Хесед Хана”:  вшивають штани, спідниці, сукні тощо. 

Однак, одним з основних напрямків благодійної майстерні залишається допомога родинам ВПО. Волонтерки проєкту активно шиють речі першої необхідності для постраждали людей, а жінки-переселенки, дізнавшись про цікаву ініціативу, й самі залюбки долучаються до неї.  

Тепер кожного вівторка благодійний проєкт “Студія шиття” відчиняє двері для нових учасниць й їхніх креативних ідей. Зараз у ньому задіяно 10-15 постійних майстринь віком від 18 до 70 років. 

До проєкту долучаються не лише жительки Кривого Рогу, а й з сусідніх сіл. Вони надсилають свої вироби –  пошиті білизну, наволочки, прихватки –  до “Студії шиття” поштою, які потім відправляють на благодійність. 

381220867_639956251559718_1243699472674190475_n

Для того, щоб долучитися до “Студії шиття”, яка працює на базі благодійного фонду “Хесед Хана”, завітайте на їхні заняття, які проходять щовівторка об 11:00 за адресою вул. Павла Газового, 41А. 

Підтримати майстерність волонтерок можна, також придбавши будь-який з їх виробів за донат на сторінці Kryvyi Rih Volunteer Community у Фейсбуці.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін