Сила в єдності: як співпраця рятувальників/-ць та громадських організацій допомагає зробити середовище безпечнішим, та вирішити термінові проблеми
Очільник ДПРЧ №45 Олег Самсоненко – один із активних учасників робочої групи з безпеки та соціальної згуртованості Дружківської громади. Про такий формат співпраці з бізнесом, владою, громадськими ...
Додано:
NewDruzhkivka
Очільник ДПРЧ №45 Олег Самсоненко – один із активних учасників робочої групи з безпеки та соціальної згуртованості Дружківської громади. Про такий формат співпраці з бізнесом, владою, громадськими активістами/-ками та благодійниками дізнався від знайомих з поліції. Завдяки участі в обговореннях безпекових питань та викликів, йому вдалося втілити у життя корисні для громади проєкти. ПРИМІТКА: На момент виходу матеріалу, Олег Віталіойвич став т.в.о.керіаника ДСНС на Донеччині.
Першим проєктом було створення ресурсної кімнати для проведення занять із безпеки для мешканців Дружківки. На них розповідали про поводження з вибухонебезпечними предметами, як надати першу домедичну допомогу постраждалим. Теоретичні знання одразу перевіряли на практиці.
«Коли ми почали співпрацю з ГО «Нова Дружківка», то почали використовувати макети, на яких можна тренувати людей, лангети – вони надали змогу наочно показувати і тренуватися. Якщо ти не тренуєшся, а просто чуєш інформацію, але не відпрацьовуєш на людині, то ти не знаєш, що ти робиш не правильно. Коли тренуєшся на манекені, то там датчики показують твої помилки: неправильно надавлюєш, неправильно закинув голову людині», – розповідає Олег Самсоненко.
За два роки вдалося оновити ресурсну базу. Завдяки допомозі громадських активістів/-ок спеціальні тренінги та навчання пройшли й співробітники/-ці пожежної частини. Зокрема, вони навчалися спілкуванню з дітьми, а також відпрацювали на практиці як у ігровій формі донести до дітей інформацію, яка може врятувати їх життя.
«На Донеччині ми були першим підрозділом, де започаткували такі практики. Ми підійшли з того боку, що не можна розмовляти з усіма однією мовою. Молодші класи – до них один підхід, до середніх – інший, для старших класів та дорослих – зовсім інша програма. Окрім макетів і плакатів, ми придбали сучасні ігри, завдяки яким малеча навчалася, як вижити в умовах війни та в екстремальних ситуаціях. Що робити, коли до тебе підходить незнайома людина і щось пропонує , як дитина повинна відповідати і як поводити себе», – згадує Олег.
Під час засідань робочих груп обговорюються усі важливі напрямки щодо створення безпечного середовища для жителів громади. Свою участь у цій роботі Олег Самсоненко перед усім пов’язує із користю, яку ця співпраця приносить громаді.
«Ми ділимося досвідом з людьми – як поводитись в екстремальних умовах. Ми багато занять провели з дітьми різного віку. І максимально підготували їх до того, що їх може чекати під час бойових дій. Впевнений, комусь ці знання врятували життя», – припускає Олег Самсоненко.
Після повномасштабного вторгнення діяльність робочої групи отримала друге дихання, адже одночасно постало багато проблем, що потребували термінового вирішення. Зокрема для дружківських рятувальників постала проблема із забезпечення водою для гасіння пожеж після зупинки каналу «Сіверський Донець–Донбас». Так, у рамках проєкту «Координація: діяльність логістично-гуманітарного хабу», який реалізовувався громадською організацією «Нова Дружківка» за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, було придбано та передано рятувальникам дві плаваючі мотопомпи, 20 тактичних та 65 налобних і ручних ліхтарів, 10 обприскувачів для гасіння степових пожеж і 30 захисних рукавичок для пожежників.
«На той час, це 2022 рік, водозабір Слов’янська не працював. Коли ми виїжджали на ліквідацію пожеж, потрібна вода. Ці мотопомпи можна кинути в будь-яку водойму. Вони нам дуже допомогли при гасінні степових пожеж. – згадує Олег Самсоненко. – Нам не вистачало індивідуальних ліхтарів. На завалах, коли працюємо, по 12-48 годин. Ми їх отримали, вони нам дуже допомагають».
Час, який витрачали на участь у діяльності робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості, Олег Віталійович не вважає витраченим даремно.
«Співпраця з міжнародними організаціями – це можливість залучити ресурси для збереження життя рятувальників/-ць, для навчання цивільних мешканців/-ок та підвищення рівня громадської безпеки загалом», – підсумував Олег Самсоненко.
Матеріал створено в межах ініціативи «Спільноти в безпеці», яку втілює Агенція
Розвитку Вугледара за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».