Річний звіт «Юридичної Сотні»: у 2017 році – 18952 звернення від військовослужбовців

18952 учасники війни України проти російської агресії отримали правову допомогу на гарячій лінії ГО “Юридична Сотня” у 2017 році. Серед них 2% звернень надійшли від сімей загиблих. Четверту частину ...

Додано:
yursotnya

zvit 2017 pic

yursotnya

18952 учасники війни України проти російської агресії отримали правову допомогу на гарячій лінії ГО “Юридична Сотня” у 2017 році. Серед них 2% звернень надійшли від сімей загиблих. Четверту частину звернень становили складні справи, які потребували, зокрема, допомоги адвокатів-волонтерів “Юридичної Сотні” у суді.  Найбільше телефонували з Київської, Дніпропетровської, Донецької, Львівської, Запорізької областей. Про це розповіла голова ГО “Юридична Сотня” Леся Василенко під час презентації річного звіту організації за 2017 рік в “Укрінформі”.

“На четвертому році війни кількість учасників бойових дій продовжує зростати. Хоч рівень поінформованості ветеранів щодо своїх прав помітно виріс, залишається невирішеною ціла низка системних проблем соціальної підтримки. Справи, з якими звертаються, дедалі складнішають, а їх кількість подвоїлась”, – зазначила Леся Василенко. 

Згідно статистики організації, запитували військовослужбовці найчастіше щодо: служби за контрактом, невиплати грошового забезпечення, звільнення з основного місця роботи, отримання земельної ділянки, розірвання контракту, нарахування пенсії, отримання (відновлення) посвідчення учасника бойових дій, оскарження дій військової частини, пільг для учасників бойових дій та інвалідів війни: проїзду, освіти, медичної допомоги, пільг на освіту для дітей учасників бойових дій, житла, оформлення групи інвалідності, ВЛК, МСЕК.

За словами юриста-аналітика “Юридичної Сотні” Вікторії Лавренюк, через недосконалість законодавства частину звернень неможливо було вирішити, тому юристи “Юридичної Сотні” стали авторами 6 нормативно-правових розробок. Серед них такі, які допоможуть отримати грошову допомогу сім’ям загиблих учасників війни України проти російської агресії, які померли після звільнення з військової служби (законопроект №6268), запроваджують рівні права жінок і чоловіків у структурах безпеки і оборони (законопроект №6109), посилять соціальний захист військових заручників (№6231). Частину законопроектів було прийнято у першому читанні. Також організація розробила проект державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної реадаптації учасників АТО до 2022 року.

Завдяки роботі організації вдалося звернути увагу народних депутатів на важливі законопроекти, які були зареєстровані у Верховній Раді ще з початку війни, проте не виносилися на голосування. Кампанія #півднядлязахистузахисників об’єднала відомих ветеранів та волонтерів, які взяли участь у відео-флешмобі із закликом підтримати 9 законопроектів, спрямованих на соціально-правовий захист учасників війни України проти російської агресії. Нині п’ять з них прийнято Верховною Радою у першому читанні, та два – у цілому. За словами юристів ГО “Юридична Сотя” адвокаційна діяльність щодо даних законопроектів триває надалі.

Леся Василенко зазначила, що у 2018 році організація сконцентрує свою увагу на остаточному вирішенні питання безстрокових контрактів, статусу добровольців та іноземців, стане організатором освітніх проектів для ветеранів та працюватиме над посиленням міжнародної співпраці, зокрема шляхом створення міжнародної коаліції допомоги ветеранам в Україні.

Завантажити річний звіт “Юридичної Сотні” за 2017 рік можна тут.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як зацікавити українців контролювати ефективність витрат своїх податків

Біла книга "Розвиток соціального підприємництва в Україні"

Соціальне підприємництво та COVID-19: як подолати кризу?

Як народжуються соціальні зміни? Історії академівців

Якою буде грошова застава на місцевих виборах 2020

Нове покоління соціальних інноваторів. Історії учасників «Акселератора соціального підприємництва»