Проєктна робота: «за» чи «проти»

Здається, що така ознака, як довготривалість — незалежно від того, про що саме йдеться — завжди асоціювалася з надійністю та впевненістю. Чим довше працює якийсь механізм, не вичерпуються ресурси, ...

Додано:
HR R2P

octavian-dan

HR R2P

Здається, що така ознака, як довготривалість — незалежно від того, про що саме йдеться — завжди асоціювалася з надійністю та впевненістю. Чим довше працює якийсь механізм, не вичерпуються ресурси, незмінно проходять певні процеси, тим вони більш надійні, на них можна покластися та розраховувати.

Ще кілька десятків років тому це також стосувалося й питань працевлаштування та роботи. Кандидати шукали постійну роботу на якомога довший період, а роботодавці, відбираючи персонал, особливу увагу звертали на попередній безперервний досвід роботи на одному місці.

Сьогодні ситуація все більше й більше змінюється. Про проєктну роботу говорять уже не тільки іноземні ІТ-компанії та неприбуткові організації, робочі процеси яких побудовані на основі проєктів та грантів, але навіть і державні інституції. Спробуймо розглянути, чому так відбувається.

Чим характеризується проєктна робота?

  1. Обмежена тривалість робочого циклу, який, зазвичай, обмежується строком від кількох місяців до одного року.
  2. Новий проєкт, нові завдання, нова команда.
  3. Результати швидкі, але зміни не глобальні.

У чому переваги та недоліки проєктної роботи?

  1. Обмежена тривалість допомагає кращому аналізу досягнутих результатів та невдач, швидкому реагуванню та здійсненню необхідних коригувань. Однак за таких надто короткий проміжок часу важко досягти глобальних змін, прослідкувати всі можливі варіанти, віднайти рішення, які потребують не тільки коригування процесу, але й загалом способу мислення.
  2. Робота над різними проєктами дає можливість працівникам отримувати нові знання, більше знайомитись із працівниками різних відділів та підрозділів, також розкривати свої нові якості та здібності. Це одночасно вимагає неабиякої відкритості та гнучкості, часто супроводжується стресом від постійних змін, необхідністю здобувати знання та вміння протягом досить коротких строків.
  3. Результати попередніх проєктів можуть стати завданнями для наступних, отже можна розкладати глобальні завдання на більш прості (так би мовити, їсти слона не цілого, а частинами) та поступово досягати поставлених цілей. Але може бути й так, що ефект може кардинально відрізнятися від очікуваного й повністю перенаправити подальший хід роботи.

Як і кожен вид діяльності, проєктна робота має свої позитивні сторони, але й недоліки. Однак навіть недоліки можуть стати новими можливостями, якщо той, хто за неї береться, шукає способів досягти поставлених цілей, отримати новий досвід, розширити свій світогляд, принести допомогу тих, хто цього потребує, а не просто реалізувати проєкт, щоб одержати за нього винагороду.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Гуманітарна та благодійна допомога, яка отримується ОМС або КП: оформлення та оподаткування

Як використати майно непрацюючих закладів освіти у селах?

Екологічний Великдень: зменшуйте відходи під час свят

Управління відходами після воєнних дій в Україні: що запозичити з досвіду Великої Британії?

Як змінити філософію управління відходами руйнацій?

Що таке систематичне розкриття інформації?