Про організаційний розвиток простою мовою

Посібник для практиків громадянського суспільства «Про організаційний розвиток простою мовою» ознайомлює читачів із повним циклом процесів організаційного розвитку, які здійснюються відповідно до ...

unnamed (20)

Громадський Простір

Посібник для практиків громадянського суспільства «Про організаційний розвиток простою мовою» ознайомлює читачів із повним циклом процесів організаційного розвитку, які здійснюються відповідно до підходу ПРООН в Україні.

Читачі дізнаються про ключові принципи організаційного розвитку, включаючи чотири індикатори, які використовуються для оцінки організаційної спроможності організацій громадянського суспільства-партнерів. Також, у посібнику розкривається сутність запровадження підходу, який базується на правах людини, у робочий процес організацій. Посібник описує одну із моделей, за допомогою якої можна охарактеризувати ОГС, і цикл організаційного розвитку, який покроково пояснює можливі програми або ініціативи з ОР. Одним із ключових елементів процесу ОР є базова оцінка рівня організаційного розвитку для визначення сильніших та слабших сторін організації, сфер із потенціалом до вдосконалення та системних змін. Окрім короткого огляду трьох інших інструментів для оцінки рівня організаційного розвитку, представляється та пояснюється інструмент, обраний ПРООН в Україні, – ПСОР (більш відомий як система «трьох кіл»). Надаються основні висновки щодо застосування ПСОР для команд ОР. В останній частині наводяться корисні приклади шаблонів документів, про потребу в яких ПРООН повідомляли партнерські ОГС. Кожна частина завершується підсумком її основних положень та висновками на майбутнє.

ПРООН в Україні сподівається, що це видання допоможе її партнерам і колегам у секторі розвитку ефективно обговорити, «що працює» в організаційному розвитку, та підвищити інтерес до теми ОР серед партнерів, які надають підтримку громадянському суспільству України.

Завантажити публікацію:
українською (1.8 MB)
англійською (3.7 MB)

Джерело: ПРООН.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Молодіжна рада - це не тільки про заходи: як впливати на політику громади

Як допомогти близькому з залежністю і зберегти себе: рекомендації психологині

Як французький бульдог став антистрес-менеджером — досвід ГО з України

Яким чином громада може вже зараз узгодити свою Стратегію розвитку з цілями Політики згуртованості ЄС?

Чи може наразі територіальна громада ухвалювати стратегію свого розвитку на більш тривалий період, ніж до 2027 року?

Бюджет громадських ініціатив. Фінансування та процедури громадського голосування