Реєстрація


План дій старости: 8 кроків успішного старту

Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади є однією з ключових змін в державі, необхідних для європейського розвитку України. Хід реформи – це складний процес, і одним із найважливіших ...

децентралізація
План дій старости: 8 кроків успішного старту

Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади є однією з ключових змін в державі, необхідних для європейського розвитку України. Хід реформи – це складний процес, і одним із найважливіших його напрямків є формування функціональної спроможності громад виконувати усі повноваження, передбачені законодавством. Згідно Європейської Хартії місцевого самоврядування, яка є частиною законодавства України, місцеве самоврядування – це «право і спроможність органів місцевого самоврядування … здійснювати регулювання і управління суттєвою часткою суспільних прав, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення». З метою створення умов для належного представлення інтересів жителів у вирішенні питань місцевого значення в громадах законодавцем внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та включено до системи місцевого самоврядування нову посадову особу місцевого самоврядування – старосту. Перші результати роботи об’єднаних територіальних громад чітко свідчать про переваги децентралізовної системи місцевого розвитку. Завдання старости – стати лідером децентралізації.

Тому в громадах виникають питання стосовно компетенцій старост та їх впливу на розвиток територій. Упровадження посади старости зумовлює посилену увагу експертного середовища та практиків місцевого самоврядування до питань правового поля діяльності цих посадових осіб місцевого самоврядування. Хто такий староста і якими управлінськими інструментами має володіти ця людина? Як досягти результату, щоб обрані старости громад були високопрофесійними управлінцями?

Староста – це лідер, якому громадяни виразили підтримку. Він – нова посадова особа місцевого самоврядування, нова інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл в об’єднаних територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені. Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло.

Читати тут: “План дій старости: 8 кроків успішного старту старости“.

Джерело: Децентралізація влади.


Останні публікації цього розділу:

Як створити ЦНАП? Відповіді на всі запитання - в інтернет-посібнику

Навчальний посібник з громадянської освіти "Створюючи мости для демократії: підходи до формування умов плюралістичних процесів прийняття рішень на місцевому рівні"

Інформаційний бюлетень “НДО-Інформ” №1(53), 2017

Перший випуск інформаційно-аналітичного огляду екологічної та кліматичної політики та права ЄС

Довідник організацій, проектів та програм міжнародної технічної допомоги