Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?

Питання безпеки й адаптації до нових реалій — залишаються актуальними. Але повномасштабне вторгнення спричинило появу ще одного глобального стратегічного питання — відновлення України. Адже без ...

Спільнота ОГС "Відновлення" та теми її експертизи

Спільнота ОГС «Відновлення»

Питання безпеки й адаптації до нових реалій — залишаються актуальними. Але повномасштабне вторгнення спричинило появу ще одного глобального стратегічного питання — відновлення України. 

Адже без чіткого бачення, як має бути організований та реалізований цей процес, подальший розвиток держави — неможливий. Тож як сформувати процес відновлення, щоб на національному рівні врахувати потреби громад? 

Організації громадянського суспільства (ОГС), які до повномасштабного вторгнення працювали у найрізноманітніших сферах, — політико-правовій, соціальній, екологічній тощо — зорієнтували свою роботу над пошуком відповіді.

Щоб кращі експертизи, ідеї, напрацьовані рішення могли разом працювати для системних змін й на основі реальних потреб, у 2023 році понад 50 організацій громадянського суспільства об’єдналися у Спільноту ОГС «Відновлення».

Спільноту започаткувала ІСАР Єднання за підтримки Посольства США в Україні.

На момент створення Спільноти всі її майбутні члени уже працювали у сфері відновлення.

 

Над чим працює Спільнота?

Організації-члени Спільноти об’єдналися, щоб чинити спільний вплив на процеси відновлення у громадах та на національному рівні — щоб вони були якісні, аргументовані, базувалися на реальних потребах та впроваджувалися на основі фахової аналітики.

Кожна ОГС Спільноти у своєму експертному напрямку працює над широким питанням відновлення. Бо, на відміну від відбудови — паралельного процесу — вона не обмежується певним напрямком, як, наприклад, будівництво. 

Відновлення — це про зміни на національному рівні, які визначають регіональний післявоєнний розвиток, і які охоплюють чи не усі сфери життя. 

 

Сьогодні Спільнота працює у п’яти ключових напрямках: 

  • залучення мешканців до прийняття рішень у сфері відновлення;
  • реінтеграція ветеранів та ветеранок;
  • відновлення житла;
  • відновлення бізнесу;
  • екологія та охорона довкілля.

 

Для кого працює Спільнота ОГС «Відновлення»?

Для представників громадськості, чия діяльність зосереджена на процесі відновлення, які прагнуть розвиватися у цій сфері й впливати на рішення.

Для органів державної влади та місцевого самоврядування. Тому що один з напрямків діяльності Спільноти — підготовка аналітики, яка допомагає формувати політики, що відповідають реальним потребам, та приймати ефективні рішення.

Для донорів, які працюють в Україні або планують це робити. Адже аналітика може бути основоположним елементом в ухваленні рішень щодо підтримки реалізації проєктів на регіональному рівні.

 

Для чого організаціям об’єднуватися?

ОГС Спільноти виробляють найрізноманітнішу експертизу й практично працюють у громадах різного типу для аналізу реальної ситуації, стану та розробки рекомендацій у сфери відновлення. Наша ключова мета — аби локальний голос був переконливим і врахованим у національних стратегіях відновлення.

Ми цінуємо силу спільного впливу. Наша діяльність — про те, що кожен з нас на локальному рівні живе проблемами у сфері відновлення, над вирішенням яких працює. 

Й досягнути відповідного результату можна швидше й ефективніше, якщо акумулювати спільні зусилля й фахову експертизу з різних напрямків та регіонів.

 

Як можна підтримати Спільноту й долучитися для спільного результату?

Напрацювання, котрі уже має Спільнота, — актуальні та цікаві широкому колу населення. Тому підтримати діяльність організації можна інформаційно.

Також Спільнота відкрита до нових членів — громадських організацій, які мають експертизу у сфері відновлення за ключовими напрямками роботи організації. Але це залежить також від самої Спільноти та від запиту про те, якої експертизи бракує в певних напрямках.

Ми підтримуємо й запрошуємо до співпраці організації, які:  

  • працюють над змінами на національному рівні, або на національному й регіональному рівнях;
  • діють задля масштабних та інноваційних проєктів, пропонують мікс експертиз;
  • розробляють конкретні, досяжні й унікальні рішення.

Якщо вас цікавить можливість долучитися до нашої роботи або партнерство — надішліть лист на пошту [email protected].

Адже згуртованість ОГС навколо питань відновлення допомагає громадськості діяти ефективніше й звучати переконливіше!

 

Цей матеріал створено за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту Спільнота громадянського суспільства України «Відновлення» за фінансової підтримки Посольства США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як змінити філософію управління відходами руйнацій?

Що таке систематичне розкриття інформації?

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії