Методологія моніторингу “небезпечних” законодавчих ініціатив, які можуть порушувати права людини, або суттєво на них впливати
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) розробила методику моніторингу, в якій визначено підхід до процесу оцінювання ...
Додано:
Анастасія Малинка
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) розробила методику моніторингу, в якій визначено підхід до процесу оцінювання нормативно-правових актів на наявність ризиків порушення прав людини.
Посібник містить такі розділи:
- Принципи та основні етапи здійснення моніторингу
- Джерела здійснення моніторингу
- Дизайн моніторингу
- Особливості моніторингу рішень органів місцевої влади
- Особливості здійснення моніторингу під час дії правового режиму воєнного стану
- Можливі шляхи використання результатів моніторингу
“Відслідковувати нормативні ініціативи, які становлять загрозу для прав людини – необхідність сьогодення. Варто аналізувати, узагальнювати і виявляти тенденції (як позитивні так і негативні) для подальшої комунікації з керівниками органів державної влади” – зазначають експерти організації.
Ознайомитися та завантажити методологію можна за посиланням.
Цей посібник створено за підтримки The National Endowment for democracy (NED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію NED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.