Консультації з громадськістю та стейкголдерами: методично-практичні рекомендації

Експерти та учасники Програми “Добре врядування” розробили Методично-практичні рекомендації та Положення про проведення органами місцевого самоврядування консультацій з громадськістю та ...

тренер коач коачінг

Громадський Простір

Експерти та учасники Програми “Добре врядування” розробили Методично-практичні рекомендації та Положення про проведення органами місцевого самоврядування консультацій з громадськістю та заінтересованими сторонами (стейкголдерами).

Рекомендації ґрунтуються на принципах доброго демократичного врядування, досвіді проведення Аспен Інститутом Київ консультацій зі стейкголдерами реформи децентралізації з жовтня 2019 по квітень 2020, враховують нормативне регулювання консультацій з громадськістю та кращі міжнародні практики по залученню заінтересованих сторін при розробці політики. 

Додатками до Рекомендацій є Положення про проведення консультацій, а також приклади рішень тих органів місцевого самоврядування, що активно впроваджують інструмент консультування, варіанти нормативних та організаційно-розпорядчих документів, необхідних для комплексного забезпечення проведення консультацій.

Положення визначає основні засади організації та проведення органами місцевого самоврядування консультацій з питань, віднесених до їхньої компетенції, містить окремий розділ, присвячений консультуванню з заінтересованими сторонами, що є новелою для українських практик врядування. 

Після місцевих виборів  25 жовтня 2020 р. в Україні функціонуватимуть 1441 сільська, селищна, міська рада (замість 10147 станом на 01.01.2015 р.) зі значним колом децентралізованих повноважень, збільшеним ресурсом та відповідальністю за результати місцевого розвитку, ефективність місцевої політики, надання якісних послуг жителям територіальних громад.  

Консультації як інструмент демократії участі підвищують довіру до влади та її ефективність, формують відчуття причетності та відповідальності прийняті рішення, дозволяють налагодити ефективний діалог між владою та громадою, підвищити рівень прозорості, прогнозованості, обґрунтованості та якості рішень, які ухвалюються органами місцевого самоврядування.

Ознайомитися з Методично-практичними рекомендаціями можна за посиланням, з Положенням – за посиланням.

Експерти та учасники Програми “Добре врядування” можуть надавати консультативну підтримку при впровадження в громадах інституту консультування, контактна особа з питань реалізації пропозиції щодо консультування – Олена Фоміна, менеджерка Програми “Добре врядування”, e-mail [email protected].

Більше інформації про Програму – за посиланням.


Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy.

 

Джерело: decentralization.gov.ua.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Щодо спрямування коштів на організацію онлайн-навчання для закладів загальної середньої освіти

Проект Закону України «Про освіту дорослих». Що він НЕ ДАЄ закладам післядипломної педагогічної освіти?

Активізм 2020: Моніторингова доповідь щодо переслідувань активістів і правозахисників

Вибори 2020! Важливо знати кожному

Підхід, заснований на правах людини, у змісті та реалізації культурних політик. Аналітичний звіт

Практичний посібник «Місцевий економічний розвиток: моделі, ресурси та інструменти фінансування»