Громадський бюджет

В Україні досить швидкими темпами розвивається електронна демократія та її інструменти такі як електронні петиції, громадський бюджет, громадський бюджет тощо.Громадський бюджет є одним з основних ...

image

Дорожко Єлизавета

В Україні досить швидкими темпами розвивається електронна демократія та її інструменти такі як електронні петиції, громадський бюджет, громадський бюджет тощо.

Громадський бюджет є одним з основних інструментів електронної демократії в Україні. Що нам дає громадський бюджет? По-перше, це шанс реально вплинути на місце проживання для населення. По-друге, це дає можливість громадянам міста, а не міським депутатам, вирішувати, на що саме підуть виділені кошти. Крім цього, голосування відбувається прозоро і населення може впливати на цей процес, просуваючи цей проект, кожен може подати заявку і точно знати коли буде зрозуміла її доля (не потрібно оббивати пороги державних установ), всі наочно можуть побачити реалізацію проекту та проконтролювати її.

Процес громадського бюджету можна поділити на п’ять основних етапів. Ц етап реєстрації проектів, етап попередньої експертизи, етап інформаційної компанії і, відповідно за ним іде етап голосування та етап безпосередньої реалізації найуспішніших проектів. На етапі реєстрації автор проекту повинен чітко прописати конкретні проблеми та цілі і задачі, яким ця проблема вирішується.

На етапі експертизи відбувається спільне засідання органів міської влади та авторів проектів для спільного вдосконалення та обміну досвідом між владою та населенням, з метою ефективної реалізації проектів та вирішення поставлених проблем. Наступним етапом є етап інформаційної компанії, яка проходить за прямою участю і під керівництвом автора для популяризації ідеї проекту і, таким чином, збору найбільшої кількості голосів. Голосування непростий етап, проте, якщо автор успішно пройшов етап експертизи та проводив активну програму інформування населення, сформував команду і рухається потужним ешелоном до етапу голосування він отримає перемогу.

На сьогоднішній день вже реалізовано ряд цікавих проектів. Наприклад, проект – «#Київ заговорить англійською», завдяки реалізації якого, протягом 2018 року 10  тисяч киян зможуть безкоштовно вивчати англійську мову. Під час навчання використовується інноваційний метод змішаного навчання (blended learning), який розробила команда Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills». Проект передбачає як онлайн-навчання на платформі Lingva.Skills (https://www.lingva.ua/), так і вивчення мови з викладачами. Організовуються розмовні клуби, зустрічі з викладачами, тренінги, що надає слухачам курсу додаткову мотивацію для вивчення англійської мови.

Проекти, які подаються до громадського бюджету вирішують проблеми найрізноматніших сфер життя населення. Найпопулярнішою сферами є освіта, спорт, навколищне середовище, громадянське суспільство тощо.

Статтю підготовлено в рамках реалізації проекту «Громадянська освіта та електронна демократія», який реалізується Академією навичок (http://skillsacademy.com.ua/), Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, Українською Студентською Спілкою, за підтримки партнерів: Програма EGAP, Фонд Східна Європа, Швейцарська Конфедерація, Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти МОН.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін