До відома учасників АТО – про систему пільг для учасників бойових дій та прирівняних до них осіб

Законодавство України передбачає систему пільг для учасників бойових дій та прирівняних до них осіб, зокрема, це стосується й надання земельних ділянок.              Вам необхідно знати, що надання у ...

Додано:
tetyanavechirko

white-paper-folders-with-black-tie-1764956

tetyanavechirko

Законодавство України передбачає систему пільг для учасників бойових дій та прирівняних до них осіб, зокрема, це стосується й надання земельних ділянок.

              Вам необхідно знати, що надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, який визначено статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що підтверджує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

              Органи Держгеокадастру максимально сприяють учасникам бойових дій та членам сімей загиблих воїнів в реалізації їх конституційного права на отримання землі. У разі виникнення додаткових питань, ви можете звернутись на гарячу лінію Держгеокадастру 0-800-300-808.

               Як визначено статтею 121 Земельного кодексу України  – земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, а саме:

  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га.

                 Відповідно до Земельного кодексу України особи, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, які визначено статтею 122 Земельного кодексу України.

                  У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

                  До клопотання Ви повинні додати графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

                  З метою отримання земельної ділянки у власність Ви, як учасник бойових дій звертаєтесь з клопотанням до:

  • відповідного Головного управління Держгеокадастру в області за місцем розташування земельної ділянки, якщо бажана земельна ділянка належить до земель сільськогосподарського призначення державної власності;
  • відповідної сільської, селищної чи міської ради, якщо бажана земельна ділянка належить до земель комунальної власності чи знаходиться в межах населеного пункту;
  • відповідної районної державної адміністрації, якщо бажана земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту та не відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності та необхідна для індивідуального дачного будівництва.

               Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, розглядає клопотання в місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову.

               Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктом господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно зі законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

               Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держгеокадастру, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – зі структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

              Погоджений проект землеустрою дає Вам можливість звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки. Процедура державної реєстрації земельної ділянки визначена пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051.

               Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, які визначено статтею 122 Земельного кодексу України, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

             Звертаємо Вашу увагу, що згідно зі статтями 125,126 Земельного кодексу України – право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”

З повагою,

Головний спеціаліст відділу

«Олександрівське бюро правової допомоги»

Краматорського МЦ з надання БВПД                                                     Т.В. Вечірко


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Гуманітарна та благодійна допомога, яка отримується ОМС або КП: оформлення та оподаткування

Як використати майно непрацюючих закладів освіти у селах?

Екологічний Великдень: зменшуйте відходи під час свят

Управління відходами після воєнних дій в Україні: що запозичити з досвіду Великої Британії?

Як змінити філософію управління відходами руйнацій?

Що таке систематичне розкриття інформації?

  • Анатолій

    Добрий день. Підкажіть будь ласка де я можу взяти графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.