Буклет «Спільними зусиллями подолати епідемію туберкульозу – завдання медичних установ, органів державної влади, місцевого самоврядування і громад»

В рамках проекту Challenge Facility for Civil Society Round 8, мета якого полягає у покращенні доступу до послуг по боротьбі з туберкульозом та підвищенні якості послуг, що надаються пацієнтам, ...

booklet_JOINT_STEPS_2

Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ»

В рамках проекту Challenge Facility for Civil Society Round 8, мета якого полягає у покращенні доступу до послуг по боротьбі з туберкульозом та підвищенні якості послуг, що надаються пацієнтам, Всеукраїнською асоціацією людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильнiшi за ТБ» підготовлено буклет «Спільними зусиллями подолати епідемію туберкульозу – завдання медичних установ, органів державної влади, місцевого самоврядування і громад».

Дана публікація є довідником для місцевих органів влади з актуальних питань доступу до послуг по боротьбі з туберкульозом.

Туберкульоз продовжує залишатися для народу України складною і не вирішеною медичною та соціальною проблемою. За 23 роки, що минули від часу оголошення епідемії, в Україні не відбулося суттєвих зрушень у боротьбі з цією хворобою.

Епідемія туберкульозу в Україні, як і раніше, являє собою серйозну проблему для системи охорони здоров’я країни. Особливий тягар становить значна поширеність випадків хвороби з множинною лікарською стійкістю серед нових та раніше пролікованих випадків туберкульозу. Україна залишається однією з п’яти країн з найвищим рівнем захворюваності на стійкі до антибіотиків форми туберкульозу у Східній Європі та Центральній Азії.

Паличка Коха – збудник захворювання на туберкульоз – не розрізняє соціального статусу і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих. Високий темп життя, інформаційний пресинг, постійний «брак часу», а, отже, нерегулярне і незбалансоване харчування − це все стресові моменти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють розвитку захворювання. Разом з тим, туберкульоз − безумовно, соціальна хвороба. Туберкульоз − захворювання, яке безпосередньо залежить від способу життя населення, якості харчування. Складне соціально-економічне становище України, безробіття, велика кількість людей, які не можуть повноцінно харчуватися, стреси, соціальна невлаштованість − все це істотно підвищує ризик зараження і розвитку туберкульозу.

За оцінками ВООЗ, серед факторів ризику, які впливають на здоров’я людини, лише незначна частка показників здоров’я (9,0%) визначається рівнем діяльності медичних установ і зусиллями медичних працівників. Решта факторів ризику це – спосіб життя (51,0%), навколишнє середовище (20,0%) та біологічні фактори (20,0%). Оскільки структурно поняття способу життя можна розглядати як складову таких категорій, як рівень життя, якість життя, стиль життя та устрій життя, постільки рівень здоров’я, в першу чергу, має залежність від соціально-економічних факторів, що особливо характерно для туберкульозу як соціально небезпечної інфекційної хвороби.

Ось чому, беручи до уваги актуальні політичні, економічні, соціальні, медичні, культурні та деякі інші чинники епідемії туберкульозу в Україні, загальнодержавна та регіональна політики протидії захворюванню на туберкульоз не можуть бути успішними, якщо спрямовані на подолання їх викликів виключно засобами медичного впливу, не передбачаючи, в основі своїй, комплексний підхід, який сприятиме усуненню докорінних соціально-економічних причин та наслідків поширення в Україні епідемії туберкульозу.

Цей матеріал дозволить всім заінтересованим органам державної влади, іншим сторонам і особам знайти своє місце у загальнодержавній справі подолання тягаря туберкульозу в Україні, допоможе окремим групам населення, які мають високий ризик захворювання на туберкульоз, зорієнтуватися із ситуацією з туберкульозом в Україні та дізнатися як уберегтися від захворювання, а тим, хто захворів на туберкульоз, дасть змогу зрозуміти свої права і обов’язки та основні правила поведінки на шляху «від кашлю до одужання».

Довідник розроблений на основі опрацювання міжнародних рекомендацій щодо подолання туберкульозу, чинного законодавства України у сфері протидії захворюванню на туберкульоз, «Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дорослим «Туберкульоз», а також наукової та науково-популярної літератури з туберкульозу.

СЬОГОДНІ  РАЗОМ  МИ  МОЖЕМО  ЗРОБИТИ  НАБАГАТО БІЛЬШЕ, НІЖ РАНІШЕ ПООДИНЦІ.

Приєднуйтесь до Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ»

Звертайтесь до нас за телефоном +38 (044) 242-23-29

Пишіть нам [email protected]

Слідкуйте за новинами на сайті stoptb.in


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Для чого потрібно впроваджувати і як впроваджувати політики та процедури в неприбутковій організації?

Комунальне майно: як тягар утримання перетворити на дохід для бюджету громади?

Дослідження про участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні

Зміни у законодавстві про гуманітарну допомогу: кого стосується і як діяти?

Особливості стратегічного планування постраждалих громад Миколаївщини та Херсонщини

«Вулик змістів»: як ГО «Трикутник» з Коломиї на Івано-Франківщині допомагає ВПО