Барометр ОГС: оцінка середовища для громадянського суспільства в країнах Східного партнерства

Дослідження "Барометр ОГС" підготували експерти УНЦПД, звіт охоплює 2017 та 2018 роки (але також містить нову інформацію щодо деяких важливих змін у 2019 році).У звіті розглянуто 30 стандартів, що ...

laptop-2557586_1920

Громадський Простір

Дослідження “Барометр ОГС” підготували експерти УНЦПД, звіт охоплює 2017 та 2018 роки (але також містить нову інформацію щодо деяких важливих змін у 2019 році).

У звіті розглянуто 30 стандартів, що входять до Барометру ОГС, та надано рекомендації щодо вдосконалення за кожним з 10 охоплених дослідженням напрямів.

Наприкінці звіту також викладено найважливіші висновки та рекомендації. Вони можуть бути покладені в основу майбутніх реформ, які уряд та парламент можуть здійснити для поліпшення умов для громадянського суспільства в Україні.

Процес включав збір даних через онлайн-опитування, фокус-групи, інтерв’ю, кабінетні дослідження та аналіз зібраної інформації.

Громадянське суспільство в Україні перебуває у стані становлення та розвитку. Кількість ОГС у формі громадських об’єднань та благодійних організацій з ознакою неприбутковості становить близько 38 000 (але якщо включити в підрахунок організації без такого статусу, загальна кількість становитиме близько 100 000), і постійно збільшується.

Проте, незважаючи на відносно активний розвиток з 2014 року, рівень залучення громадян до діяльності організацій громадянського суспільства залишається низьким – на рівні 5%, як свідчать дані Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва.

Попри вищезазначене, вплив громадянського суспільства є дієвим, а довіра до ОГС та волонтерів залишається високою. Так, довіра до громадянського суспільства зросла в 2018 році. Близько 60% громадян довіряють волонтерським групам та 45% довіряють громадським організаціям – цей показник збільшився у порівнянні з 53% та 40% відповідно у вересні 2017 року.

Переглянути повний звіт “Барометр ОГС Україна 2017 2018″.

 

Джерело


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області