Аналітичний звіт за результатами проекту «Покращення доступу до правосуддя для людей поважного віку, шляхом підвищення обізнаності щодо судового захисту в Україні»

В Україні досить гостро постає проблема правової та соціальної ізоляції вразливих верств населення, внаслідок відсутності інформування щодо їх прав та механізмів їх захисту. Особливо гостро це ...

Додано:
prawolviv2016

16472872_961137570654108_5924255177242341270_n

prawolviv2016

В Україні досить гостро постає проблема правової та соціальної ізоляції вразливих верств населення, внаслідок відсутності інформування щодо їх прав та механізмів їх захисту. Особливо гостро це питання стосується населення, яке проживає за межами обласного центру, зокрема в районі чи селі, та належить до категорії осіб пенсійного та передпенсійного віку. Зокрема, вони не мають належного рівня обізнаності у своїх правах та механізмах їх захисту, а саме судового захисту своїх прав, не мають достатньої можливості представляти свої інтереси перед органами влади, а також у зв’язку з їхніми незначними доходами вони не можуть звернутися до кваліфікованих спеціалістів.

 Крім того, влада та неурядові організації також практично не займаються вирішенням проблем цієї категорії громадян, хоча вони є одними з тих, хто найбільше цього потребує. Ми не повинні забувати, що такі громадяни є повноцінними членами нашого суспільства та повинні повноцінно користуватися своїми правами та можливостями і при необхідності ефективно використовувати засоби захисту своїх прав.

 Протягом 2017 – 2018 років громадська організація “Суспільство і право” реалізовувала проект «Покращення доступу до правосуддя для людей поважного віку, шляхом підвищення обізнаності щодо судового захисту в Україні», який здійснювався за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

За результатами проекту було підготовлено Аналітичний звіт. У звіті представлені проблеми доступу до правосуддя, з якими стикаються люди поважного віку, отримані під час проведення фокус-групових досліджень та рекомендації напрацьовані спільно громадськістю, представниками судів, представниками центрів надання безоплатної правової допомоги та людьми поважного віку під час проведення круглих столів.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?