Активізм-2020: моніторингова доповідь щодо переслідувань активістів і правозахисників

Мета цього звіту – оцінювання ситуації щодо переслідування й тиску на громадських активістів протягом  2020 року, опис нових інцидентів і нововиявлених обставин у попередніх справах нападів на ...

activizm2020_v04ua-01

Громадський Простір

Мета цього звіту – оцінювання ситуації щодо переслідування й тиску на громадських активістів протягом  2020 року, опис нових інцидентів і нововиявлених обставин у попередніх справах нападів на правозахисників, що стали відомі в цей період.

Зважаючи на існування гострої потреби захисту суб’єктів громадянського суспільства, виявлення прогалин у законодавстві та діяльності органів правопорядку, основним призначенням цього звіту є надання повної та актуальної інформації про ситуацію з переслідуванням і тиском на правозахисників та громадських активістів представникам влади, медіа, міжнародних місій, партнерам та широкому загалу.

У контексті децентралізації, мобілізації зусиль у солідарній боротьбі з наслідками пандемії COVID-19, соціально-економічних пертурбацій тема переслідування активістів і правозахисників, а також безкарності за такі переслідування набуває посиленої актуальності для просування й відстоювання стандартів прав людини, пильнування за виконанням державою власних зобов’язань і захисту суспільних інтересів.

Доповідь підготовлена Центром прав людини ZMINA в межах проєкту “Підвищення ролі та захисту правозахисників в Україні” в партнерстві з Нідерландським Гельсінським комітетом за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ситуація у першому кварталі 2020 року —  українською та англійською.

Ситуація у другому кварталі 2020 року — українською та англійською.

Автори: Олександр ДмітрієвАнастасія МосквичоваТетяна ПечончикЛюдмила Янкіна

 

Джерело: Центр прав людини ZMINA.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Вісім ідей для "зелених" міст України – посібник для громад

Чому активісти можуть перестати любити справу, яка була найважливіша в житті. Чинники вигорання

Чотири простори бібліотеки: модель діяльності. Практичний посібник

Дорожня карта для вдосконалення доступу до правосуддя під час пандемії COVID-19

Мережі благодійних організацій: створення цінностей, популяризації та колективного впливу

Як зацікавити українців контролювати ефективність витрат своїх податків