Ви ФОП чи юридична особа з Херсонщини? Змінювати місце реєстрації не потрібно

Ви ФОП або юридична особа з Херсонщини? Змінювати місце реєстрації не потрібно. Офіційним роз’ясненням від Державної податкової служби України з Громадським Простором поділилась команда знаної ...

312226385_643954663860623_4402812579125179782_n

Громадський Простір

Ви ФОП або юридична особа з Херсонщини? Змінювати місце реєстрації не потрібно. Офіційним роз’ясненням від Державної податкової служби України з Громадським Простором поділилась команда знаної громадської організації з м.Херсон —  Громадський центр “Нова генерація” . 

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну багато ФОПів були змушені переїхати у більш безпечні регіони. Серед них — і представники Херсонщини. Їм почали надходити повідомлення про нібито необхідність зміни реєстрації місцезнаходження (податкової адреси) на територію, підконтрольну Україні.

З інформацією про такі повідомлення до ГО “Громадський центр “Нова генерація” звернулися члени організацій, зареєстровані як ФОПи або які є найманими працівниками юридичних осіб у м. Херсон та Херсонській області. 

Щоб розібратися з цим питанням, зокрема, і щодо зарахування податків (ЄСВ), які сплачуються підприємцями та юридичними особами, зареєстрованими у Херсоні та області, ГО “Громадський центр “Нова генерація” надіслала офіційний запит на Головне управління Державної податкової служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

 

Запит. ФОП. Нова генерація

Ілюстрація, документ: запит від ГО “Громадський центр “Нова генерація”

 

На нього прийшла офіційна відповідь. У ній Головне управління ДПС повідомляє, що станом на 26 вересня 2022 року відсутні зміни до норм законодавства, за якими наразі не передбачено зобов’язання перереєстрації фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, місцем реєстрації яких є м. Херсон та інші громади Херсонщини, на підконтрольну територію України.

Щодо зарахування податків таких ФОПів і юридичних осіб податкова роз’яснює, що на теперішній час зміни до податкового законодавства відсутні. Тобто утриманий податок зараховується до відповідних бюджетів згідно з Бюджетним кодексом України (відповідно ст. 168 Кодексу).

 

Відповідь ГУ Державної податкової служби у Херсонській області (стор. 1)

Ілюстрація, документ: офіційна відповідь ГУ Державної податкової служби у Херсонській області

Відповідь ГУ Державної податкової служби у Херсонській області (стор. 2)

Ілюстрація, документ: офіційна відповідь ГУ Державної податкової служби у Херсонській області

 

Податкові відносини в умовах воєнного стану це важлива складова економічного фронту. А сплата податків це наповнення місцевих бюджетів, які фінансують, зокрема, херсонських працівників освіти та культури, які продовжують працювати дистанційно. Це інші нарахування та платежі, які життєво необхідні херсонцям.  Зокрема, це підтримка ЗСУ та держави в цілому. Тому сплата податку в місцевий бюджет є вкрай важливим для його наповнення у цей складний час.

Добре, що є офіційна відповідь від податкової. Адже тепер підприємці та юридичні особи отримали роз’яснення, як працювати у межах закону у той час, коли вони фізично переїхали з Херсону та Херсонської області в інший регіон України”, — говорить громадська діячка, виконавча директорка ГО “Громадський центр “Нова генерація” Оксана Глєбушкіна

 

Підготовлено: Анна Кучерак-Зоря

 


Останні публікації цього розділу:

Юридичні аспекти для волонтерів/ок: підсвічуємо важливості

Як перетворити штучний інтелект на свого помічника: поради та інструменти для НУО

Коли крапка має значення. Подібні назви ГО — що каже закон?

Які дані про кандидата/ку на посаду роботодавець вимагає на законних підставах?

Як (не)писати на "Громадський Простір": поради для користувачів/ок Порталу