Vidnova Lab: Стипендійна програма для діячів/ок громадянського суспільства, що вже зараз хочуть планувати відновлення України
ЗАВЕРШЕНО
Німецька міжнародна організація Commit by MitOst запрошує діячів/ок українського громадянського суспільства до участі у новій стипендійній та мережувальній програмі Vidnova Lab, що зосереджена на мапуванні та прототипуванні рішень для відновлення України.
Передумови
Російське повномасштабне вторгнення до України пошкодило та зруйнувало значні частини країни, завдало шкоди критичній інфраструктурі, порушило та знищило життя мільйонів людей. За прогнозами, відновлення України триватиме протягом кількох наступних десятиліть і вимагатиме зосереджених зусиль усіх залучених сторін, від місцевих громад і муніципалітетів до великих міжнародних партнерів і донорів. Воно включатиме не лише фізичну реконструкцію будівельних об’єктів, але й соціально-економічне відновлення.
Попри те, що наступ на українські території продовжується, перші спрямовані на відбудову ініціативи вже починають з’являтися. Представни_ці українського громадянського суспільства починають ініціювати важливі суспільні дискусії щодо агентності, участі, сталості та справедливості процесів відновлення. Зростає усвідомлення того, що відновлення — це не те, що відбудеться після перемоги у війні, а те, що має розпочатися вже під час фази актвних бойових дій.
Водночас зусилля різних акторів ще не є консолідованими та скоординованими; держава використовує вертикальну модель комунікації з громадами та НУО; а суспільство недостатньо поінформоване про важливі тенденції, події, плани та проблеми, пов’язані з відновленням. Це створює виникнення різноманітних спорадичних проектів, не пов’язані в єдину систему.
Наше рішення
Наша нова програма, Vidnova Lab, має на меті посилити голос і роль українського громадянського суспільства в цих процесах і переконатися, що актор_ки громадянського суспільства можуть сприяти діалогу між громадами та владою для адвокації необхідних рішень і забезпечення прозорого діалогу ще до етапу їх прийняття. Водночас ми також прагнемо налагоджувати мости та створювати умови для сталої співпраці між українськими актор_ками громадянського суспільства – як тими, що проживають в Україні, так і тими, хто проживає в інших європейських країнах.
Теми
Vidnova Lab шукає активіст_ок та професіонал_ок, які залучені до наступних тематичних кластерів громадянського суспільства:
-> партисипативний міський участі;
-> зелене відновлення;
-> освітні інновації;
-> культурна інфраструктура;
-> меморіальні практики;
-> прозорість та боротьба з корупцією;
-> психічне здоров’я та стійкість;
-> робота з вразливими групами населення;
-> та інших.
Основні елементи програми
- Стипендія 1750 євро на місяць протягом 6 місяців;
- Робота в дуеті з інш_ою діяч_кою громадянського суспільства з вашого тематичного кластеру;
- Мапування екосистеми та прототипування рішення у вашому дуеті;
- Дві мережеві зустрічі в Берліні: Lab Meeting 15-19 листопада 2023 року та Vidnova Forum 22-25 квітня 2024 року;
- Одна децентралізована зустріч на тематичний кластер (кожен дует самостійно вирішить час і місце зустрічі);
- Додаткове фінансування для розробки прототипу (макс. 2000 євро на людину).
Профіль учасни_ці
- Ви активіст_ка, лідер_ка, засновни_ця, керівни_ця НУО чи благодійної організації, дослідни_ця (наприклад, мозкового центру чи університету) тощо;
- Ви проживаєте в Україні та/або за кордоном;
- Ви професійно займаєтесь сферою, актуальною для відновлення та відбудови України (тематичні кластери, згадані вище);
- Ви прагнете обміну з іншими колегами в темах, пов’язаних з відновленням і відбудовою;
- У вас є можливість взяти участь в 6-місячній стипендійній програмі з частковою зайнятістю.
Програма відбуватиметься англійською мовою.
Подати заявку можна за посиланням. Кінцевий термін подання заявки – 4 жовтня 2023 року.
З будь-яких питань пишіть на [email protected]
Vidnova Lab – це мережева програма, зосереджена на мапуванні екосистем і прототипуванні рішень, присвячених відновленню та відбудові України. Програма створена організацією Commit by MitOst gGmbH за фінансової підтримки Robert Bosch Stiftung та EVZ Foundation.