Методика проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації людей з інвалідністю

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
sydorenko

конкурс
Методика проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації людей з інвалідністю

Орієнтовані дати стажування: 29 листопада 2015 – 5 грудня 2015

Місце проведення: М.Вінниця

Термін подання: до 18 листопада 2015 р.

Чому ця програма важлива?

В Україні проживає понад 2 млн. людей з інвалідністю. Значна частина цієї категорії громадян перебуває в соціальній ізоляції. Люди з інвалідністю мають перешкоди у здобутті освіти, працевлаштуванні, доступності, що негативно впливає на їхню  інтеграцію та адаптацію у суспільство, є причиною виникнення конфліктних ситуацій. З іншого боку – суспільство теж не готове сприймати та спілкуватись на рівних з людьми з обмеженими можливостями, демонструвати свою  толерантність.

Ця програма розроблена для тих фахівців, які працюють у сфері надання освітніх, соціальних, психологічних послуг людям з особливими потребами, їх реабілітацією. Програма є унікальною можливістю обмінятись досвідом роботи фахівців з різних регіонів України, які працюють в державних, комунальних, громадських організаціях, які надають послуги людям з особливими потребами.

Учасники програми матимуть можливість ознайомитись із досвідом роботи  реабілітаційних установ, громадських об’єднань, обмінятись ідеями та думками з фахівцями Вінницької області.

Чому цей досвід цікавий і повчальний?

Програма буде реалізована Вінницьким міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Міністерства соціальної політики України разом із соціальними партнерами. Центр має значний досвід успішної роботи з цією соціальною групою. Після проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації майже 60 відсотків клієнтів центру працюють, створюють сім’ї  успішно спілкують з іншими людьми. У результаті роботи у людей з інвалідністю змінюється ставлення до себе і до оточуючого світу, покращуються соціальні навички.

Мета навчальної програми:

Ознайомитись із методиками проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації людей з особливими потребами; з досвідом роботи реабілітаційних центрів Вінницької області налагодити професійні зв’язки, співпрацю і комунікації між фахівцями з різних регіонів України у сфері надання послуг людям з інвалідністю.

Питання, що вивчатимуться учасниками під час програми:

  • Як побудувати навчальний процес, щоб люди з інвалідністю отримували чудові практичні навики?
  • Які професії користуються найбільшим попитом у людей з інвалідністю?
  • Які механізми працевлаштування людей з інвалідність є найбільш ефективними?
  • Які методи психологічної реабілітації є найбільш ефективними?
  • Як за короткий час прищепити основні соціальні навики?
  • Як побудувати роботу, щоб  люди з особливими  потребами змінювали відношення до себе і до інших людей?
  • Як зробити людину з інвалідністю активною?

Учасники програми ознайомляться з роботою таких організацій і установ:

– Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Міністерства соціальної політики України;  Комунальний заклад «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій»; – Вінницький центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів «Промінь» Міністерства соціальної політики України;  Вінницький міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія»; – Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест»;  Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями (с. Гнатків, Томашпільський р-н); – Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Джерело» (м.Гнівань, Тиврівський р-н) ; – Вінницький соціально-економічний інститут університету «Україна»; – Громадська організація «Паросток»; – с. Дорожне – трудові майстерні Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

Учасниками цієї програми можуть бути:

  • фахівці із соціальної роботи, практичні психологи, методисти реабілітаційних центрів;
  • представники громадських організацій інвалідів;
  • викладачі вищих навчальних закладів;
  • соціальні педагоги спеціальних шкіл-інтернатів;
  • фахівці із соціальної роботи, практичні психологи соціальних служб;
  • працівники департаментів соціального захисту населення облдержадміністрацій.

Вимоги до кандидатів:

  • бути громадянином України;
  • проживати і працювати у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій області, або на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей;
  • мати щонайменше три роки досвіду роботи;
  • бути готовим розробити і втілити План дій за тематикою програми у своїй організації/громаді;
  • мати відповідні повноваження (спроможності) для реалізації розробленого в ході навчальної програми плану дій;
  • бути готовим поширювати набуті знання та навички серед колег, партнерських організацій, громадськості тощо.

Результати програми:

Кожен учасник складає власний план дій за тематикою програми для його подальшої практичної реалізації після повернення з навчання.

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ БЕЗКОШТОВНА, УСІ ВИТРАТИ ПОКРИВАЮТЬСЯ ОРГАНІЗАТОРАМИ.

РЕЄСТРАЦІЯ НА САЙТІ  www.ceume.org.ua  Відбір учасників – конкурсний.

Навчальна програма організована Консорціумом із удосконалення менеджмент=освіти в Україні у рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення» – Програма запобігання конфліктів, сприяння стабільності та безпеці в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.


Останні публікації цього розділу:

Відкритий тендер на закупівлю товарів (іграшка)

Закупівля послуг з діагностування рівня кібербезпеки для Львівської міської ради та Львівського комунального підприємства "Міський центр інформаційних технологій" згідно NIST Cybersecurity Framework 2.0 в рамках Проєкту USAID Кібербезпека

Повторний тендер на закупівлю робіт з монтажу котельні та системи опалення в МТП

Закупівля послуг з діагностування рівня кібербезпеки для Вінницької обласної державної адміністрації згідно NIST Cybersecurity Framework 2.0 в рамках Проєкту USAID Кібербезпека

Тендер на виконання ремонтних робіт водопровідної мережі

Конкурс на закупівлю послуги з розробки дорожньої карти (методологія впровадження принципів) мультифункціонального господарювання