“Київ Розслідує” запрошує журналістів та активістів до участі в конкурсі розслідувань

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Ekaterina Maschenko

проєкт Київ Розслідує png (1)
“Київ Розслідує” запрошує журналістів та активістів до участі в конкурсі розслідувань

ГО “Офіс Трансформації”, аналітична система YouControl та незалежна агенція “Слідство.Інфо” запускають спільний проєкт “Київ Розслідує”. Мета ініціативи ‒ зробити розслідування популярним та дієвим інструментом у вирішенні  проблем Київщини. Фіналісти конкурсу отримують фінансову винагороду від Офісу Трансформації. Їхні розслідування опублікують на вебпорталі “Слідство.Інфо” та додадуть до інструменту YouControl “Репутація в медіа”.  

Учасниками конкурсу можуть стати журналісти та активісти Києва. Теми розслідувань повинні безпосередньо стосуватися проблем Київщини: менеджмент, корупція в державних установах, екологія, трафік, затори, громадський транспорт тощо. Розслідування мають сприяти викриттю корупційних схем та зловживань чиновників, підвищувати прозорість їх діяльності. І, звісно, слугувати оперативному висвітленню та вирішенню “болючих” питань для мешканців столиці.

Офіс Трансформації Максима Бахматова виділяє півмільйона гривень на стипендії для учасників розслідувань. Кошти зібрано з благодійних внесків патронів громадського об’єднання.

“Вболіваючи за ефективність у всіх сферах управління Києвом, я не лише даю рекомендації та пишу листи до управлінських органів. Важлива частина моєї діяльності ‒ розслідування. Ми вже розповідали про корупційні схеми першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, говорили про діяльність КП “Інформатика”, “Київміськсвітло”, “Плесо”, “Київпарктранссервіс”. Як результат ‒ обшуки НАБУ та прокуратури” – зазначає засновник та голова ГО “Офіс Трансформації”, Максим Бахматов.

В межах соціальної місії YouControl вже понад 5 років поспіль надає безоплатний доступ до системи журналістам та громадським активістам для проведення за допомогою відкритих даних з понад 180 джерел фактчекінгу, досліджень та розслідувань, аналізу держзакупівель, вивчення декларацій. Адже громадський контроль, відкритість та підзвітність органів влади ‒ це шлях до формування прозорого бізнес-середовища в країні. Для кожного учасника, який пройде відбірковий тур конкурсу “Київ Розслідує”, YouControl надасть безоплатний доступ до користування системою на період проведення розслідування. 

Засновник та СЕО YouControl, Сергій Мільман: “Більшість наших співробітників, їх рідні та близькі проживають в столиці. Нам всім хочеться, аби це місто було найкращим для життя. Думаю, проєкт допоможе “підсвітити” проблемні зони. Ми переконані, що за наявності резонансу та суспільного інтересу “проблеми” оперативніше вирішуються”.

Проєкт передбачає:

• стипендію (в середньому 6000 грн) за кожне опубліковане розслідування;
• безкоштовний доступ до сервісу YouControl для підготовки матеріалів;
• редакторську, фактчекерську та менторську підтримку;
• публікацію розслідувань на вебресурсах “Слідство.Інфо”, Офісу Трансформації та додавання їх до інструменту YouControl “Репутація в медіа”;
 промоцію виготовлених у межах проєкту матеріалів.

Редакція “Слідство.Інфо” здійснюватиме відбір тем та учасників конкурсу. А також забезпечуватиме редакторську та менторську підтримку протягом процесу підготовки матеріалів.

“Для нас цей спільний проєкт з Офісом Трансформації та YouControl ‒ нагода нарешті взятися за тему корупції та зловживань у столиці системно. Давно про це мріяли і от нарешті це відбувається. Також ми бачимо можливість поділитися своїми знаннями та вміннями робити розслідування з тими, хто давно про це мріяв ‒ з радістю виховаємо нових розслідувачів у найкращих традиціях Слідства.Інфо” ‒ говорить головна редакторка “Слідство.Інфо”, Анна Бабінець.

Для участі в конкурсі “Київ Розслідує” потрібно заповнити анкету.

Перші заявки приймаються до 15 грудня. 

Для довідок: [email protected].


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю послуг з оренди легкових автомобілів з водіями

Продовження конкурсу грантів для громадських організацій Закарпатської та Івано–Франківської області

Тендер: постачання супутникових телефонів для забезпечення телекомунікаційного зв’язку в зоні бойових дій та умовах блекауту

Програма USAID АГРО підтримає розвиток центрів агроскаутингу

Конкурс на надання ілюстраційних\дизайнериських послуг. Call for illustration\design services

Tендер на залучення експерта/експертки для проведення фасилітації та експертного супроводу в процесі розробки комунікаційної стратегії ГО «Молодіжна Платформа»