Конкурс на участь в навчальній програмі «Складні проблеми – прості рішення: від публічної партисипації до успішного управління»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


конкурс
Конкурс на участь в навчальній програмі «Складні проблеми – прості рішення: від публічної партисипації до успішного управління»

Після Революції Гідності та обіцянок великих змін, українське суспільство не лише очікує докорінної модернізації країни, але також хоче отримати більший вплив у процесах прийняття рішень. Зокрема, це стосується рішень, які приймаються на місцевому рівні. Ті реформи, які зараз проводяться в Україні, за умови їх впровадження належним чином, зможуть бути вікном можливостей для людей, які нарешті зможуть отримати доступ до більшої кількості інструментів моніторингу місцевої політики та навіть її формування.

Проект Інституту Справ Публічних та ВОМГО “Наше Поділля” спрямований на представлення практики участі громадськості в процесі прийняття рішень (Публічної партисипації) у трьох українських містах. Публічну партисипацію сьогодні можна розглядати як один з найбільш ефективних шляхів поліпшення комунікації між суспільством та місцевими органами влади, а також підвищення рівня знань про те, як включати думку громадянського суспільства при ухваленні важливих рішень на місцевому рівні.

Публічна партисипація є процесом, який надає громадянам можливість впливати на прийняття рішень в державі, і вже давно є складовою частиною демократичного процесу. Публічна партисипація є двосторонньою комунікацією між місцевими органами влади та суспільством, в ході якої ведеться пошук вирішення найбільш актуальних проблем та аналіз кращих рішень. Цей процес включає в себе всі аспекти виявлення проблем і можливостей, розробки альтернативних варіантів та ухвалення найбільш оптимального рішення.

Найбільш важливі переваги, які можуть бути отримані від процесу публічної партисипації:

  • Отримання інформації та нових ідей про найбільш актуальні напрямки місцевої політики (у тому числі ідеї про альтернативні рішення певних проблем/викликів);
  • Громадська підтримка та розуміння прийнятого рішення;
  • Уникнення затяжних конфліктів і дорогих затримок;
  • Ефективне планування та збереження політичного авторитету органів місцевої влади;
  • Формування довіри громадян до рішень місцевих органів влади;
  • Розвиток співпраці між органами місцевої влади та громадськістю.

Також, в деяких питаннях, які поляризують суспільство, ефективна публічна партисипація може реально заощадити час та гроші, гарантуючи, що пропоноване рішення є прийнятним для всіх зацікавлених сторін.

Інститут справ публічних (Варшава, Польща) та ВОМГО “Наше Поділля” запрошують представників неурядових організацій до участі в навчальній програмі «Складні проблеми – прості рішення: від публічної партисипації до успішного управління», цілями якої є впровадження механізмів публічної партисипації в трьох вибраних українських містах. Протягом 10-ти місячної програми учасники, візьмуть участь в серії навчань присвячених механізмам публічної партисипації, навчальному візиті до Польщі, а також реалізації невеликого проекту у місті, яке репрезентують.

Дати і терміни програми

1. Відбір учасників проекту – представників трьох українських міст (липень 2016)

Першими бенефеціарами проекту будуть представники неурядових організацій, які будуть запрошені до участі в навчальній програмі з основ публічної партисипації.

До проекту запрошуються НУО, які мають досвід роботи в місцевій громаді, а також досвід співпраці з органами місцевого самоврядування. Передбачається, що в серії навчань візьмуть участь три неурядові організації. Кожна з відібраних організацій зможе делегувати по два своїх представника.

Не менш важлива роль у проекті буде у представників місцевого самоврядування, які співпрацюють з представниками неурядових організацій та готові впроваджувати зміни на місцевому рівні, керуючись принципами публічної партисипації. До участі в навчальній програмі проекту буде запрошено по 2 представника місцевої влади з трьох обраних міст.

Набір учасників програми:
Неурядові організації, які бажають взяти участь в навчальній програмі повинні надіслати наступні документи:

  • Заповнений бланк аплікаційної форми;
  • CV двох представників НУО, які братимуть участь у навчальній програмі;
  • Два рекомендаційних листи;
  • Рекомендація двох співробітників місцевої влади, які на думку НУО варто запросити до навчання в даному проекті(перевага надаватиметься коаліціям, що попередньо домовились про співпрацю в рамках цього проекту). Представники місцевої влади повинні представляти ті самі міста, які представляють представники НУО.

НУО, що будуть відібрані до участі в проекті матимуть зобов’язання приймати активну участь у всіх заходах проекту, протягом всієї його тривалості. За участь в проекті, кожна з відібраних організацій отримає винагородження.

До участі в навчальній програмі буде відібрано три неурядові організації, та шість представників місцевої влади, що представлятимуть три міста. Всього 12 осіб.

Зголошення до участі в навчальній програмі, разом з усіма необхідними додатками, необхідно надіслати на адресу: [email protected]

Увага!!! Відбулась зміна електронної адреси, прохання всім, хто надсилав заявки на конкурс до 14:00, 04.07.2016, прохання надіслати заявку повторно на адресу [email protected].

Заявки повинні бути надіслані до 31 липня 2016 року

2. Навчальна програма, що складатиметься з кількох модулів (липень – листопад 2016)
Відібрані учасники (12 осіб) візьмуть участь у навчальній програмі, яку проводитимуть досвідчені експерти з Польщі.

Учасники навчальної програми під час серії навчальних модулів дізнаються про різні форми публічної партисипації, а також подумають про можливості втілення цього досвіду в Україні.
Навчальні модулі стосуватимуться наступних сфер:

  • Формування культури діалогу між громадянами та місцевими органами влади;
  • Як ефективно налагодити зв’язок з місцевими громадами;
  • Способи визначення місцевих потреби;
  • Пошук шляхів та площин для співпраці між громадою міста та місцевими органами влади.

Навчальні модулі будуть складатись з 2-х денних семінарів, що відбуватимуться з періодичністю орієнтовно один раз на місяць. Всього протягом навчальної програми планується проведення 4-х семінарів.

Окрім семінарів, учасники програми отримають у своє розпорядження консультанта, який допомагатиме активістам НУО та представникам місцевого самоврядування розширювати знання та отримувати навички в питаннях публічної партисипації. Учасники зможуть тримати зв’язок з своїм консультантом через Skype, Facebook або комунікаційні сервіси Google.

Наприкінці навчальної програми, учасники повинні будуть підготувати два важливих документи:

  • Рамковий план про застосування елементів публічної партисипації в місті, яке представляють;
  • Всі учасники програми спільно з консультантами підготують посібник, що включатиме успішні практики
  • елементів публічної партисипації, які варто використовувати в ефективному місті. Цей посібник міститиме успішні приклади публічної партисипації з Європи та України, а також поради як ці елементи можна використати на практиці.

Навчальний візит до Польщі (листопад-грудень 2016)
Навчальна програма буде доповнена навчальним візитом до Польщі. Під час перебування в Польщі учасники програми матимуть можливість обговорити кращі приклади механізмів публічної партисипації в Польщі, а також відвідати польські міста, де співпраця між активістами і місцевими органами влади ефективно працює вже багато років.

Крім організації зустрічей, які будуть присвячені проекту, учасникам будуть також запропоновані можливості взяти участь в серії тренінгів та зустрічей, які матимуть позитивний вплив на їх професійну діяльність. Ці тренінги/зустрічі можуть включати в себе:

  • Тренінги з публічних виступів;
  • Тренінги з ефективної політичної кампанії;
  • Зустрічі з активістами польського третього сектору;
  • Зустрічі з відомими політиками Польщі.

Публічні консультації в містах (грудень 2016 – квітень 2017)
Після завершення навчальної програми, учасники повинні будуть організувати обговорення методів публічної партисипації в містах, які представляють. Представники НУО та місцевого самоврядування, що представляють одне місто повинні будуть запустити прозорий процес інформування громадськості про створення відкритих груп, де місцеві активісти і влада зустрічатимуться для обговорення найбільш важливих проблем, що хвилюють місцеву громаду, а також шукатимуть шляхи вирішення цих важливих місцевих проблем.

Планується, що такі зустрічі місцевої влади та активістів, будуть проводитись на регулярній основі щонайменше впродовж п’яти місяців (грудень 2016 — квітень 2017 р.). Окрім зустрічей планується проведення кількох тренінгів для учасників цих зустрічей. Передбачається, що ті, учасники, які брали участь в попередній частині проекту, на цьому етапі передаватимуть свої знання місцевим активістам і разом з ними продовжать роботу над рамковими планами впровадження процесу публічної партисипації в місті. Відкритий процес консультацій в трьох містах буде розділеним на дві частини:

  1. Протягом перших двох місяців ці «дискусійні групи» будуватимуть фундамент співпраці. Очікується, що під час цього етапу остаточно сформується «кістяк» активістів, що справді прагнуть впроваджувати зміни на місцевому рівні та цікавляться участю в процедурах публічної партисипації.
  2. найбільш активні члени «дискусійних груп», що представлятимуть громадянське суспільство та органи місцевої влади сформують «партисипативну команду» — групу що впроваджуватиме різні елементи публічної партисипації у взаємовідносини між місцевою владою та громадськістю. На практиці це може виглядати наступним чином: Група місцевих активістів і представників місцевої влади об’єднуються для спільної роботи з питань планування програми ювілею Х в місті Y, використовуючи метод публічної партисипації В.

Очікується, що до кінця проекту в кожному з міст, які візьмуть участь в проекті, буде здійснено щонайменше один захід (програма), який включатиме активне використання елементів публічної партисипації.

У випадку виникнення питань просимо контактувати з координаторами проекту:

Юрій Степанець: [email protected]
Лукаш Венерський: [email protected] .pl

Аплікаційна форма
Оголошення


Останні публікації цього розділу:

ОПОРА продовжує тендер на розробку позиціонування бренду організації на платформі спільного доступу “Ютуб”

Розпочалась реєстрація на грантовий проєкт "ГОізіЛьвів" для громадських організацій

Тендер: IT equipment for the office / ICAP Global Health

UNDP оголошує грант на проведення дослідження громадської безпеки та соціальної згуртованості та створення профілів партнерських громад Чернівецької, Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Полтавської та Закарпатської областей

Набір на освітньо-менторську програму «Школа соціального підприємництва»

UNDP оголошує грант на розроблення програми психологічного відновлення психологів ДСНС України