Конкурс на створення хабів для жінок-підприємиць в громадах України

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Valeriia Pustovit

IMG_7848
Конкурс на створення хабів для жінок-підприємиць в громадах України

Центр “Розвиток КСВ” запрошує громади України стати партнерами і долучитися до започаткування мережі локальних офлайн-хабів для жінок-підприємиць Ukrainian Women Entrepreneurs Hub (UWE Hub). Партнер ініціативи – Global Giving. Партнери навчальної програми з підприємництва – Посольство Королівства Нідерланди в Україні, глобальний рух Buzz Women.   

З початку повномасштабного вторгнення роль українських жінок змінилась. Адже саме вони зараз потужно впливають на стабільність української економіки. При цьому кількість обов’язків у жінок збільшилася – забезпечувати сім’ю, піклуватися про дітей, розвиватися тощо. 95% бізнесу жінок-підприємців постраждали від війни, 55% продовжують свою діяльність, незважаючи на погіршення бізнес-ситуації. Попри гендерні бар’єри та стереотипи, з якими стикаються жінки, виклики війни, недостатні можливості у доступі до якісних знань з підприємництва, жінки продовжують творити зміни. Під час війни 85 тисяч жінок зареєструвалися як фізичні особи-підприємці, а з 21 876 зареєстрованих нових компаній, у 28% засновницями є жінки. Саме тому наразі жінки особливо потребують підтримки та допомоги.

За результатами open call буде обрано три громади України, в яких уже навесні 2023 будуть створені перші хаби для жінок, які зацікавлені у створенні або розвитку власної справи. Ми прагнемо об’єднати українських жінок-підприємиць по Україні та всьому світу, і зробити мережу відповідального жіночого бізнесу, що впливає на своє місто.

Що таке офлайн UWE Hub?

Простір розвитку та навчання, обміну досвідом і нетворкінгу, пошуку шляхів власного розвитку для жінок, зацікавлених у розвитку власної справи!  А ще – це дружній до діток простір з інтерактивною залою. Поки матусі навчаються творити  зміни – їх дітки поруч вивчають фінансову грамотність під наглядом.  

Мета майбутніх UWE Hubs – розширити економічні можливості жінок в Україні через створення мережі дружніх до дітей хабів, де жінки зможуть навчитися основам підприємництва, інструментам розвитку своєї власної справи, прокачати своє підприємницьке мислення та об’єднатися у жіночу бізнес-спільноту та знайти партнерів (інвесторів, банки, інші компанії). Окрім того, ми впевнені, що бізнеси, створені жінками, гратимуть надважливу роль у розбудові міст та громад України! 

Хто може* подаватись на участь в Open Call? 

 • органи місцевого самоврядування  
 • громадські організації та благодійні фонди 
 • молодіжні центри, хаби, коворкінги 
 • агенції регіонального розвитку  
 • асоціації підприємців/миць 
 • окремі активісти/ки

* Якщо ви бажаєте зареєструвати ваше місто, але не входите в перелік вище, ви можете уточнити цю можливість, написавши запит на e-mail [email protected] 

Для участі в конкурсі, необхідно заповнити форму реєстрації до 5 лютого включно за посиланням: https://forms.gle/RDjAbo6yLoLEqvMr6 

Критерії вибору міст, де будуть започатковані хаби

 1. Обґрунтування мотивації, чому місто потребує створення хабу жіночого підприємництва. 
 2. Надання приміщення для хабу з описом розміру території та вмістимості
 3. Опис залученості партнера, який подається
 4. Залучення місцевих партнерів для відкриття UWE Hub
 5. Наявність або можливість залучення додаткового фінансування на реалізацію та підтримку активностей хабу
 6. Бюджет на підтримку хабу через рік.

На основі заповненої онлайн-заявки, Організатори за критеріями оберуть 5 релевантних кандидатів, з якими будуть проведені онлайн-інтерв’ю для уточнення деталей і фінального вибору трьох громад, де будуть започатковані перші офлайн UWE Hubs в Україні.

Де можуть бути створені хаби у вашому місті? 

 1. На базі існуючих локацій міста, які готові виділити простір для UWE Hub (місцеві хаби, коворкінги, молодіжні центри, міські центри тощо) 
 2. На окремій виділеній громадою території, придатній до започаткування хабу. 

Яку підтримку отримає хаб від Центру “Розвиток КСВ” впродовж 2023 року? 

 • Оновлення та оформлення простору відповідно до тематики жіночого підприємництва 
 • Оплата роботи координаторки хабу, яка буде відповідати за менеджмент всіх адміністративних процесів і організацію подій 
 • Ідеї, формати та програми активностей 
 • Готовий план реалізації навчальної програми з підприємництва за унікальною всесвітньо відомою моделлю навчання, натхнення та підтримки жінок, а також долучення до міжнародної спільноти 
 • Забезпечення Інтернетом локації
 • Оформлення локації для дітей на території хабу та робота няні
 • Залучення психологів/нь, бізнес-тренерів/ок 
 • Реалізація активностей в хабі – воркшопи, екскурсії

Що буде відбуватись у хабах? Наші очікування щодо активностей в хабі, до організації яких ми долучатимемось у ролі партнерів та консультантів! 

 • Навчальна програма 

Учасниці матимуть доступ до тренінгової програми з підприємництв UWE Hub, яка допоможе побачити картину свого майбутнього бізнесу і визначити конкретні кроки, як до такого майбутнього прийти! А ми будемо поруч на цьому шляху! Навчальна програма буде створена на основі досвіду глобальної мережі підтримки жінок Buzz Women і особливостей реалізації Buzz Georgia. Після кожної навчальної програми, організатори та журі оберуть найкращі бізнес-ідеї та нададуть невеликі гранти на експертну та консультаційну підтримку для посилення чи розширення бізнесів. 

 • Воркшопи, відкриті події та нетворкінг 

Ми будемо залучати місцеві компанії, експертів/ок, успішних підприємиць для обміну досвідом! А також усі учасниці матимуть доступ до онлайн-подій, які проводяться для кожної спільноти UWE Hub, де б вона не була. 

Будемо організовувати нетворкінгові заходи, спрямовані на підтримку учасниць, відкривати можливості для знайомств, мотивацію до обговорення бізнес-ідей, пошуку бізнес-партнерів чи постачальників товарів і послуг серед учасниць спільноти. 

 • Робота з менторами/ками та візити до локальних компаній 

Невід’ємною частиною програми навчання є робота з менторами, які будуть надихати, допомагати, ділитись досвідом, а іноді ставити влучні сильні запитання, що приведуть вас до нових горизонтів! Також локальні координаторки організовуватись для вас навчальні візити на соціально відповідальні локальні підприємства. Додаткова мотивація для відкриття власної справи від людини, яка любить те, що робить.

 • Психосоціальна підтримка 

Невід’ємною частиною хабу є підтримка емоційного стану жінок. Тож для жінок будуть організовані зустрічі як із психологами (арт-терапія, тілесно-орієнтована терапія, психоедукація), так і з тренерами, які мотивуватимуть підкорювати нові бізнес-вершини, а ще йога та медитації. 

Долучайтесь до нашої мережі підтримки жінок-підприємиць! Реєстрація триває до 5 лютого включно за посиланням: https://forms.gle/RDjAbo6yLoLEqvMr6 

У разі додаткових питань, звертайтесь: [email protected] (Олександра, координаторка UWE Hub)

__________

UWE_hub (Ukrainian Women Entrepreneurs Hub) – це спільнота свідомих підприємиць, які зацікавлені у розвитку власної справи, і стейкхолдерів, які готові підтримувати бізнеси жінок. Програма UWE Hub започаткована у серпні 2022 році Центром “Розвиток КСВ” в рамках Програми «Мріємо та діємо». Створення та розбудова мережі офлайн-хабів для жінок-підприємиць в Україні реалізується за фінансової підтримки Global Giving.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). 


Останні публікації цього розділу:

Ремонт приміщень громадської будівлі в м. Полтава

Закупівля крісел колісних

Тендер на закупівлю меблів

Укладання рамкової угоди на закупівлю продовольчих та не продовольчих товарів

Тендер на надання послуг з охорони території та офісу

Триває відбір учасників форуму «Трансформація громадського сектору: якими ми будемо завтра?»