Конкурс на підтримку адвокаційної кампанії ініціативних груп для вирішення місцевих проблем (продовжено)

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Tetiana Kavunenko

конкурс1
Конкурс на підтримку адвокаційної кампанії ініціативних груп для вирішення місцевих проблем (продовжено)
Саме діяльність активних громадян, які об’єднуються в ініціативні групи, може “розбудити” громаду та наштовхнути її на нові кроки на шляху до вирішення питань місцевого значення. І це стосується не тільки місцевих мешканців, а й внутрішньопереміщених осіб, для яких нова громада стала на певний час домом. 

Тільки разом ми можемо творити якісні зміни на місцях та впливати на творення країни своєї мрії і наближення нашої Перемоги. 

Останні роки волонтерський рух та активізм в Україні набирає обертів. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну кількість небайдужих громадян, які об’єдналися в ком’юніті, ініціативні групи, аби примножити свої зусилля, збільшилася в рази. Одним із напрямків роботи ВІ “Активна Громада” в регіонах є якраз робота з ініціативними групами: навчання, менторство, юридична допомога, психологічна та інформаційна підтримка тощо. Тому ми оголошуємо про продовження конкурсу на підтримку адвокаційної кампанії ініціативних груп для вирішення місцевих проблем до 25 вересня. 

Ми отримали від вас велику кількість заявок і надзвичайно раді, що в наших громадах так багато крутих ініціатив, які готові змінювати світ навколо себе на краще.  Згідно з умовами конкурсу, підтримку мають можливість отримати 10 найуспішніших ініціативних груп з оплатою послуг та матеріалів для втілення адвокаційних кампаній щодо вирішення місцевих проблем, спільних для місцевих мешканців та ВПО. Наразі, ми відібрали 4 переможців і в пошуках ще 6-ти проєктних заявок. 

Участь у конкурсі можуть брати ініціативні групи, які відповідають під одну з вимог:

- ініціативні групи, які брали участь у навчальних тренінгах від ВІ «Активна Громада» у своєму місті;

- ініціативні групи, які брали участь у зустрічах обміну досвідом або ініціативні групи, які зверталися за юридичною консультацією до ВІ «Активна Громада»;

- ініціативні групи, які створені та координуються в рамках проєкту “Право вибору” у містах, де реалізується проєкт.

Проєкт має бути націлений на активізацію та залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні. Така ціль може бути досягнута наступними методами та активностями проєктів (але не обмежуючись ними).

Методи реалізації проєкту:

- формування ініціативних груп громадян для вирішення актуальних проблем у містах проєкту;

- налагодження діалогу та взаємодії між органами влади й громадянами навколо актуальних проблем міст проєкту;

- проведення адвокаційних або/та інформаційних кампаній.

Активності:

- кампанії “Від дверей до дверей”, дворові зустрічі та інші методи залучення громадян;

- просвітницькі заходи для громадян та/або органів влади;

- креативні заходи (наприклад, кінопокази, ігри-моделювання, флешмоби та ін.).

Проєкти можуть бути спрямовані на активізацію та залучення громадян у різних сферах, наприклад:

- благоустрій;

- екологія,

- транспорт;

- інфраструктура;

- освіта;

- культура.

У проєкті має бути щонайменше два види методів та активностей з переліку, але не обмежуються ним.

Зазначимо, що адвокаційна кампанія - це комплекс організованих дій, який включає роботу з владою, громадською думкою та медіа для впровадження соціальних змін у громаді. Адвокація націлена на підвищення участі громадян до процесу прийняття рішень. Для проведення адвокаційних кампаній можуть бути використані різні інструменти для привернення уваги до проблеми. Найчастіше це опитування громадської думки, заходи із залученням різних соціальних груп, події для медіа, освітні заходи, інформаційні акції та флешмоби у публічному просторі громади та у соціальних мережах, створення петицій, написання звернень, запитів, участь у громадських слуханнях й обговореннях, проведення публічних консультацій. Ці заходи спрямовані на те, щоб проблема ініціативної громади переросла в громадську думку і надалі громадську політику.  

Бюджет одного проєкту має не перевищувати 25 000 грн.

А також за результатами першого етапу конкурсу відповідаємо на найпоширеніші питання:

“У нас є ініціативна група, але ми не займаємося адвокацією?”.

Якщо ваша ініціативна група створена не тільки для вирішення проблеми власними зусиллями, а прагне впливати на громаду, винести питання на місцевий рівень, звернути на неї увагу місцевої влади та громадськості, тоді це частина адвокаційної кампанії. 

“Які критерії відбору конкурсної заявки”?

Під час оцінки заявок конкурсна комісія звертає увагу на:

- співвідношення мети та очікуваних результатів адвокаційної кампанії;

- залучення громадян до адвокаційної кампанії;

- вплив очікуваних результатів на зміну ставлення до проблеми в громаді.

“Що можна записувати до бюджету”?

Сума, яку може отримати ініціативна група, це як перша сходинка в діяльності ініціативної групи, яка підштовхне до подальшої діяльності. Це може бути оплата послуг за проведення навчання, купівля канцелярії, оренда приміщення, техніки, розробка інформаційних матеріалів та їх друк тощо. 

ВАЖЛИВО! Ми не оплачуємо послуги юристів та адвокатів, але ви можете звернутися до нас за безкоштовною юридичною консультацією і наш юрист відповість на всі ваші запитання.

Ми не оплачуємо придбання меблів та техніки. 

“Хто може отримати кошти”?

Кошти можна буде отримати на рахунок фізичної особи-підприємця або на рахунок громадської організації. Також можуть бути оплачені рахунки від постачальників.

“Як звітувати про виконання проєкту”?

Публікувати дописи на сторінці ініціативної групи з позначенням сторінки ВІ “Активна Громада”. 

Всі активності, які будуть проводитися вашою ініціативною групою, необхідно маркувати дисклеймером: “Захід відбувається за програми підтримки адвокаційної кампанії ініціативних груп для вирішення місцевих проблем в рамках проєкту “Активна Громада: Право вибору”, який реалізовує Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” завдяки підтримці Національного Демократичного Інституту (NDI) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)”. 

По завершенні проєкту заповнити онлайн-форму з описом результатів ініціативної групи та заповнити фінансову звітність. 

Якщо у вас виникнуть додаткові питання, будь ласка, надсилайте на електронну пошту:  [email protected] з приміткою: “Підтримка успішних ініціативних груп”. Або звертайтеся до регіональних координаторів Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у ваших громадах.

Щоб взяти участь у проєкті, заповніть, будь ласка, заявку за посиланням

Заявки приймаються до 25 вересня 2023 року. Після отримання заявок Інститут “Республіка” залишає за собою право зв’язуватися з заявниками для уточнення додаткової інформації. 

Переможців буде оголошено 1 жовтня 2023 року.

Кінцева дата реалізації проєкту – до 1 грудня 2023 року. 

Довідка. Проєкт “Активна Громада: право вибору” підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Останні публікації цього розділу:

Відкритий тендер на постачання обладнання (Ноутбук, Мікрохвильова піч)

Тендер на проведення заходів для розробки Стратегічного плану ГО "SaveDnipro" на 2024-2027 роки

Консультант/ка з адміністрування ХАБу м. Дніпро

Тендер. Закупівля послуг з питань підвищення організаційної спроможності організації

Тендер на вибір організації з надання послуг з розробки дизайну, створення візуального супроводу та запису серії лекцій (відео-продакшн) з міжнародного гуманітарного права та міжнародного кримінального права для українських суддів

Тендер на закупівлю послуг тренера_ки з питань гендерно зумовленого насильства