Freedom House оголошує грантову програму підтримки ініціатив, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини
Міжнародна правозахисна організація Freedom House оголошує конкурс грантів для громадських організацій з усіх регіонів України, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини, для втілення проєктів, направлених на підтримку та захист свободи художнього самовираження, прав митців та свободи слова в Україні.
Дедлайн подання заявок – 17 листопада 2024 року включно.
Ми заохочуємо зацікавлені команди розробити та подати на розгляд пропозиції, спрямовані на такі теми, проте не обмежуючись ними:
- розбудова співпраці між правозахисниками та митцями задля просування цінностей захисту прав людини та свободи вираження поглядів;
- аналіз стратегій, які зумовлюють стійкість українського мистецького та правозахисного середовища в умовах російського повномасштабного вторгнення;
- розробка та адвокація нових інструментів та механізмів для захисту свободи художнього самовираження в Україні;
- напрацювання змін до чинних політик у сфері мистецтва та свободи вираження поглядів, направлених на покращення процедур та процесів прийняття рішень владою;
- дослідження випадків порушення прав митців та цензури у музеях, університетах та інших установах, які отримують фінансування за рахунок бюджетних коштів;
- дослідження випадків політичного тиску на мистецьке середовище, зумовленого російською агресією. Зокрема, випадки тиску та переслідувань митців на тимчасово окупованих територіях України;
- розширення поточної діяльності, зокрема через тематичне різноманіття напрямів роботи, формування нових партнерств та розроблення або вдосконалення комунікаційних стратегій, тощо.
Строки:
Проєктні пропозиції приймаються до 17 листопада 2024 року включно на поштову скриньку [email protected]. У темі листа просимо вказати «Конкурс_Свобода та мистецтво».
Конкурсна комісія вивчить всі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 13 грудня 2024 року включно. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж звертатися з додатковими питаннями.
Грантова інформація:
Freedom House планує підтримати дві громадські організації. Сума кожного гранту не має перевищувати 6,000 доларів США. Заявки мають бути подані англійською та/або українською мовою в електронному вигляді.
Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 березня 2025 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 3-ох до 6-ти місяців.
Критерії відбору:
Учасникам цього конкурсу надається повна свобода при розробці плану проєкту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок буде відбуватися за такими критеріями:
- Партнерство та залучення — чи має учасник конкурсу досвід чи план розробки стратегічного партнерстві зі ЗМІ, громадськими організаціями, правозахисниками чи органами державної влади?
- Цільова аудиторія — чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну чи місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також те, як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
- Толерантність та права людини — чи пропонує організація-учасник конкурсу стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та просування ідей інклюзивності?
- Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту.
Досвід втілення успішних проєктів чи активностей у сфері захисту прав людини, прав митців та свободи вираження поглядів буде перевагою.
Конкурсна комісія надасть перевагу тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей, а також детальний опис запропонованих статей бюджету.
Пріоритет буде наданий організаціям, що були переміщені у зв’язку з війною, а також тим, що ведуть свою діяльність у прифронтових областях.
Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію на поштову скриньку [email protected]:
- Детальну інформацію про громадську організацію і попередні успішно реалізовані проєкти в даному напрямку, за наявності (зокрема, у співпраці з іншими організаціями).
- Заповнену Форму для подачі описової частини.
- Заповнену Форму для подачі бюджету.
Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не будуть розглядатися в рамках конкурсу на отримання фінансової підтримки.
Запитання щодо цього конкурсу можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу Freedom House: [email protected].
Додаткові деталі:
Громадські організації, яким буде запропоновано співпрацю за результатами цього конкурсу, долучаться до пулу партнерів проєкту Freedom House «Свобода вираження для вільної України: подолання викликів воєнного часу заради демократичного майбутнього».
Проєкт «Свобода вираження для вільної України: подолання викликів воєнного часу заради демократичного майбутнього» є спільним проєктом п’ятьох організацій: Freedom House, Інститут масової інформації, Платформа прав людини, Центр прав людини ZMINA та Лабораторія цифрової безпеки. Мета проєкту – захищати і просувати свободу вираження поглядів в Україні шляхом моніторингу, навчання та тренінгів, наданням правової допомоги, інформаційної роботи та адвокації. Під свободою вираження поглядів організації розуміють безумовне право кожної людини на будь-яку дію або висловлювання, з дотриманням Конституції та міжнародних стандартів захисту прав людини.
Заснована Елеонорою Рузвельт та іншими визначними американцями в 1941, Freedom House є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки, що віддана ідеї просування та захисту демократії і свободи по всьому світу. Freedom House підтримує поширення свободи по всьому світу шляхом проведення адвокаційних кампаній, моніторингу та ґрунтовного дослідження стану свободи, а також безпосередньої підтримки демократичних реформаторів по всьому світу.