«Ділимося Хлібом». Конкурс мікрогрантів для включення ВПО у соціальне та економічне життя приймаючих громад

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
rkraplych

photo_2023-05-16 15.34.19
«Ділимося Хлібом». Конкурс мікрогрантів для включення ВПО у соціальне та економічне життя приймаючих громад

Фундація імені князів-благодійників Острозьких за підтримки Global Fund for Community Foundations оголошує конкурс мікро-грантів для включення внутрішньо переміщених осіб у соціальне та економічне життя приймаючих громад – «Ділимося Хлібом».

За даними Комісії ООН з гуманітарних питань, після 24 лютого 2022 року 18 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними цивільними особами внаслідок військової ескалації в Україні. Місцеві громади сіл та міст України, приймають до 8 мільйонів людей з постраждалих східних і південних районів. 

Переміщені нерідко живуть без місцевих друзів і людської підтримки. Вони втратили роботу і не мають доходів для підтримки власних сімей. Більшу частину часу проводять вдома. Мають депресивне бачення майбутнього і турбуються про втрачений рівень життя.

Муніципалітети приймаючих громад не завжди застосовують ефективні методи, часто не мають готових рішень того, як можливо ефективно вирішити проблему інтеграції (включення) ВПО у суспільне й економічне життя громади. 

Фундація імені князів-благодійників Острозьких https://pbof.org.ua/2023/02/13/ditunovo/ за підтримки Global Fund for Community Foundations впровадила кампанію включення ВПО в активне суспільне й економічне життя громади «Ділимося Хлібом». Що є ефективним методом трудо-арт-терапії базованої на глибоких національних традиціях. Ця методика була описана у спеціальному підручнику для організаторів-фасилітаторів і відтворена у навчальному фільмі

 

Мета конкурсу мікро-грантів:

Забезпечити включення внутрішньо переміщених осіб та інших нужденних груп у соціальне та економічне життя щонайменше 7 громад шляхом надання мікрогрантів на проведення інтеграційних сесій з виготовлення та розподілу хліба, а також проектів соціального партнерства між місцевими жителями, муніципальними установами та підприємцями, що створить передумови для використання інструментів, які застосовуються фондами громад.

До участі в конкурсі мікрогрантів запрошуються місцеві благодійні та громадські організації, а також ініціативні групи громадян та волонтерські і молодіжні центри з громад із великою концентрацією ВПО з наступних областей України: Дніпропетровська, Рівненська, Волинська, Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Полтавська, Київська, Хмельницька, Житомирська.

Визначення пріоритетних областей не позбавляє можливості подавати пропозиції з інших регіонів України. 

Співпраця з грантерами відбуватиметься у 2 етапи.

1. Потенційні отримувачі мікрогрантів пройдуть тренінг для фасилітаторів для організації та проведення інтеграційних заходів з включенням ВПО у соціальне та економічне життя громад через спільне випікання хліба з місцевими лідерами для розподілу хліба з місцевими малозабезпеченими сім’ями, волонтерськими центрами, тощо.

3-денний тренінг включатиме участь у спільному випіканні та розподілі хліба з громадою, а також поглиблений курс з організації та модерації заходів, інтеграції ВПО та інших груп, які потребують включення в соціальне та економічне життя громади. Учасники тренінгу (не менше 14 осіб) отримають детальні інструкції з підготовки проєктів на здобуття мікрогрантів.

2. Надання мікро-грантів місцевим волонтерським групам, неприбутковим, або благодійним організаціям, які зацікавлені у використанні інструментів розвитку громад. В першу чергу для здійснення інтеграційних сесій «Ділимося Хлібом» та обміну досвідом за участю ВПО та місцевих лідерів громад. 

Термін виконання мікро-проєктів: 2-5 місяців.

Максимальна сума конкурсу складає еквівалент до 10 000 Дол. США.

Оптимальний розмір кожного мікро-гранту становитиме до 1000 Дол. США.

Для участі у конкурсі пропонуємо заповнити реєстраційну форму https://bit.ly/43fikbo

 

Кінцевий термін подання заявки: 31 травня 2023 року.

Тренінг для учасників конкурсу відбудеться у червні 2023 року. 

Орієнтовний початок мікро-проєктів, які будуть подані учасниками після тренінгу – липень 2023 року

Якщо у Вас виникнуть будь які запитання щодо участі у навчанні організаторів-фасилітарів інтеграційних сесій «Ділимося Хлібом» та\чи конкурсі мікро-грантів пропонуємо звернутися до керівника проєкту Фундації імені князів-благодійників Острозьких “Включення внутрішньо переміщених осіб у соціальне та економічне життя приймаючих громад” Руслана Краплича:

тел.: 0503392518 (Телеграм, Вайбер, Ватсап), [email protected]

 


Останні публікації цього розділу:

Тендер на надання послуг з організації заходу

Відкритий тендер із закупівлі послуг з організації та проведення тренінгів щодо гендерно зумовленого насильства

Тендер на закупівлю рекламних матеріалів

Запит на надання пропозиції щодо закупівлі IT обладнання для корпоративної мережі для офісів проєкту USAID «Економічна підтримка України»

Послуги з розробки трьох пакетів тренінгових та навчальних матеріалів

Запит на надання пропозиції щодо закупівлі кольорових принтерів для офісів проєкту USAID «Економічна підтримка України»