В Україні оновлюють Нацстратегію сприяння розвитку громадянського суспільства

В Україні розпочато роботу над підготовкою проєкту нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.Про це заявив сьогодні Олександр Ярема, держсекретар Кабінету Міністрів ...

110227325_744516866361197_1884318129390309527_n

Громадський Простір

В Україні розпочато роботу над підготовкою проєкту нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

Про це заявив сьогодні Олександр Ярема, держсекретар Кабінету Міністрів України, під час першої онлайн-зустрічі з обговорення питань підготовки проєкту Нацстратегії. 

“Сьогодні робимо перший крок, щоб започаткувати спільну дію між органами влади та громадянським суспільством, заявив Олександр Ярема. Ми напрацювали пропозиції щодо плану дій з підготовки Стратегії. Як ми це бачимо: хочемо не пізніше жовтня закінчити цей процес, щоб до кінця року пройти всі відповідні процедури погоджень в органах влади, Кабінету Міністрів і запропонувати на підпис президенту проєкт цієї Стратегії. В ідеалі, термін — це не пізніше кінця листопада, щоб у грудні вона була підписана, а з першого січня ми мали вже документ, який описує, якою має бути політика держави в контексті сприяння громадянському суспільству”. 

Найближчим часом заплановано створення робочої групи з підготовки Нацстратегії та Плану дій.

“Для нас дуже важливо, і ми зараз спілкуємося з Міністерствами, щоб (до робочої групи Ред.) увійшли ті люди, які можуть компетентно готувати пропозиції та комунікувати цю робочу групу з відповідними Міністерствами. Також очікуємо колег з громадянського суспільства, з Офісу Президента. Сподіваємося, якщо не буде затримок, то наступного тижня вже провести зустріч робочої групи. Формат можна обирати — це може бути як онлайн, так і офлайн формат”, повідомив держсекретар Кабінету Міністрів України. 

“Хочемо зробити це максимально відкритим, неформальним та інклюзивним процесом, щоб всі зацікавлені й ті, хто мають пропозиції, могли висловити їх, і вони могли бути почутими, щоб ці пропозиції були максимально враховані”, додав Олександр Ярема.

Як зазначила заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Уряду Наталія Окша, одночасно з роботою робочої групи усім зацікавленим представникам громадськості буде запропоновано долучитися до більш широкої платформи. Її учасники зможуть подавати свої пропозиції робочій групі, брати участь в її засіданнях (за обраними напрямками Стратегії) та в громадських обговореннях.

Наразі триває відкритий процес розроблення Стратегії – заінтересовані представники громадськості можуть долучитися до відповідної громадсько-урядової платформи, заповнивши анкету за посиланням – https://bit.ly/3eXDzWC.

У рамках платформи учасники зможуть адресно отримувати інформацію про процес підготовки проекту Стратегії робочою групою, яку очолює Державний секретар КМУ Олександр Ярема, долучатися до роботи її підгруп, брати участь в обговоренні напрацьованих документів.


 

Національна стратегія – це узагальнене бачення і план дій, метою якої є: створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства; налагодження ефективної взаємодії громадськості, органів державної влади та органів місцевого самоврядування на засадах партнерства; сприяння підвищенню рівня громадської активності, волонтерства та  благодійництва; сприяння залученню громадськості до процесів формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення. Документ на 2016-2020 роки був затверджений у лютому 2016 року.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Наталія Луценко: все глобальне у світі починається з маленьких щоденних справ

Театр зцілює. Він компенсує відкладені бажання жити та творити під час війни

Втілюючи «Мрію». Як громада і молодь Переяслава згуртувались задля появи скейтпарку

Ольга Галак: маленькими кроками кожен з нас наближає Перемогу

Як Тернопіль прийняв тисячі переселенців: історії підтримки під час війни

Люба Гультайчук: обов'язково переможемо, бо ми — українці

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

    Наразі триває процес розроблення Стратегії – заінтересовані представники громадськості можуть долучитися до відповідної громадсько-урядової платформи, заповнивши анкету за посиланням – https://bit.ly/3eXDzWC.