У Києві вимагали свободи для правозахисника Гройсмана (Фото, Відео)

18 березня активісти влаштували пікет Генпрокуратури і вимагали закриття справи проти вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана. Міліція перешкоджала проводити акцію, посилаючись на заборону ...

Акція протесту 18.03.13

Громадський Простір

18 березня активісти влаштували пікет Генпрокуратури і вимагали закриття справи проти вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана. Міліція перешкоджала проводити акцію, посилаючись на заборону проводити мирні зібрання під Генпрокуратурою на термін до двох місяців. Затримали адвокатку Євгенію Закревську, активістів Михайла Каменєва, Михайла Лебедя та Ігоря Луценка.

Рішення про заборону мирно протестувати під Генпрокуратурою протягом двох місяців ухвалив Київський адмінсуд. Активісти вважають таке рішення неправосудним.

Втім, організатори готувалися до гіршого і завбачливо подали заявки на “ходу клоунів” по Кловському узвозу та на виставу для дорослих і дітей на вулиці Московській біля кінотеатру “Зоряний”.

Першими на місці проведення акції з’явилися захисники права на мирний протест (від громадських організацій) і міліція. Поки учасники акції одягали костюми під Генпрокуратурою вже точилася суперечка, чи можна проводити зібрання.

У яскравих костюмах і пускаючи бульбашки, активісти вишикувалися під Генеральною прокуратурою. “Свободу Гройсману!” – кричав у мегафон Андрій Діденко.

Учасники театралізованого дійства, перевдягнуті в клоунів, вимагали зняти обвинувачення із правозахисника. Дворічну епопею навколо “порносправи” Дмитра Гройсмана, активісти вважають “цирком”.

До активістів застосовують силу. Мілціонери затримують адвокатку Євгенію Закревську та активіста Ігоря Луценка і везуть у Печерське районне управління ГУ МВС Києва. Далі на відео:

 

Інші учасники акції переслідують міліціонерів у перевулках і швидко приходять до відділку міліції, куди пару хвилин тому відвезли Євгенію Закревську та Ігоря Луценка.

Михайло Каменєв і Михайло Лебедь добровільно здаються і заходять до Печерського управління МВС.

Решта учасників акції залишається на вулиці.

Тут знову влаштовують невеличкий флешмоб. Також не гаючи часу, правозахисники обмотують серпантином вхід до Печерського управління МВС. Так, за їхніми словами, вони опечатали місце злочину.

Кримінальну справу проти Дмитра Гройсмана порушили у 2010 році… за розповсюдження порнографії і наругу над державними символами.

Правозахисник сфотографував фалос грецького бога Пріапа на фоні Конституції. Так, на його думку, влада в Україна поводиться із Конституцією. Це та ще кілька схожих зображень Дмитро Гройсман поширив у мережі інтернет.

Коли проти правозахисника відкрили кримінальну справу, близько 1000 осіб поширили ці зображення через соцмережі і закликали судити їх теж.


Правозахисники стверджують, що обвинувачення безпідставні і розслідування ведеться неналежно і невиправдано довго як для такої справи.

«Справа вже знаходиться на стадії оголошення рішення. Ми чекаємо, що незабаром зможемо почути якесь рішення суду… Обвинувачення абсолютно безпідставні… У його діях взагалі немає складу злочину. Такі дії не є кримінально карними. Я не бачу в його діях ніякого порушення закону. Якщо ми зайдемо в інтернет, то побачимо більш приголомшливі фотографії, за які жодна людина не притягується до відповідальності», – сказав Громадському Простору Андрій Діденко. 

Цікавимося версією, що мотивом для порушення справи стала правозахисна діяльність Дмитра Гройсмана.

«Це дуже важливий аспект. Коли відбулися обшуки в його квартирі, в нього вилучили близько 260 файлів біженців. Гройсман працював із представництвом УВКБ ООН у справах біженців. Його діяльність стала підставою для переслідувань. Він наголошував, що це великий прибуток для чиновників, які кришують біженців. Він знімав на відео інтерв’ю з біженцями… Аргументував, що чиновники відмивають гроші, що їм вигідно, аби біженці переховувалися і не реєструвалися, не отримували притулок – це свого роду бізнес», – прокоментував Громадському Простору Андрій Діденко.

Автор : Ірина Салій

Регіон: Київ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Карл-Отто Центел: рівень організації громадянського суспільства в Україні вражає

Актуальне законодавче: на що НУО й волонтерам варто звернути увагу

Денис Савченко: після першого шоку, ми з ще більшою мотивацією продовжили роботу

Оксана Глєбушкіна: аби втримати периметр всередині Херсона, потрібно підтримувати людей не просто словами

Є чимало упереджень щодо психологічної допомоги: люди соромляться або не вірять, що приїдемо до їхнього села

Де отримати консультацію? Гарячі лінії щодо актуальних запитів під час війни