У Києві танцювали за права жінок ФОТО, ВІДЕО

14 лютого жінки та чоловіки танцюватимуть на вулицях у 197 країнах світу, щоб сказати «Досить! Насильство припиняється вже сьогодні!». Вперше на захист прав жінок танцювали і в Україні. За словами ...

Флешмоб на Майдані Незалежності

Громадський Простір

14 лютого жінки та чоловіки танцюватимуть на вулицях у 197 країнах світу, щоб сказати «Досить! Насильство припиняється вже сьогодні!». Вперше на захист прав жінок танцювали і в Україні.

За словами організаторів, у флешмобі на Майдані Незалежності взяло участь до 60 осіб.

Відповідно до статистики ООН, мільярд дівчат і жінок у світі страждає від фізичного або сексуального насильства: кожна третя…

Українські жінки часто терплять побої і не звертаються за допомогою – розповідає Галина Скіпальська, виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я».

Мало хто з громадян воліє помічати жертв і пропонувати їм допомогу.

«У нас насильство має прихований характер. Можуть казати “б’є, значить, любить”. Дуже показовий приклад Канади, де є нульова норма терпимості. Тобто насильство за будь-яких умов неприпустиме. Що б ця жінка не зробила, що б не сказала… Досолила вона цей борщ чи недосолила, ніхто не має права її бити», – прокоментувала Галина Скіпальська Громадському Простору.

Пані Галина вважає, що громадські організації мають змінювати ставлення до проблеми. Такий флешмоб – приклад того, як можна переконувати весело і без жорсткості. Також до акцій варто залучати чоловіків.

«Терплять жінки насильство і в Щвейцарії, і у Швеції, і Німеччині, і Голландії… Просто реакція там інша. Там жінка права, а не як у нас… Коли жінка, залежна, бере речі і йде на вулицю з двома дітьми зі своєї чи купленої разом квартири. Там, навпаки, захищають інтереси жінки, мами, дітей…», – сказала Галина Скіпальська Громадському Простору.

Організатори акції у Києві: Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я», Міжнародна організація «Право на здоров`я», Фонд Народонаселення ООН.

Танок відбувається 14 лютого, з нагоди 15-ї річниці глобального руху V-Day, метою якого є викорінення насильства над жінками.

Відео:

Автор: Ірина Салій

Регіон: Київ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Марина Говорухіна: ефективна комунікація наближає нас до перемоги

Марія Келій: команда "СТАНу" розробила план дій на випадок трьох сценаріїв війни

Що потрібно знати активістам і волонтерам у контексті захисту персональних даних

Вікторія Солоніцина: дбайте про себе, щоб мати змогу піклуватися про інших

Українська Волонтерська Служба: кожна наша дія важлива, вона наближає нас до перемоги

Карл-Отто Центел: рівень організації громадянського суспільства в Україні вражає