“Срібний мольберт” в Ужгороді: відеощоденник

Протягом кількох днів, із 25 до 29 квітня 2017 року, в Ужгороді відбувалося справжнє свято мистецтва, краси і творчості - ІІ Всеукраїнський конкурс з живопису «Срібний мольберт», організатором якого ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

Протягом кількох днів, із 25 до 29 квітня 2017 року, в Ужгороді відбувалося справжнє свято мистецтва, краси і творчості – ІІ Всеукраїнський конкурс з живопису «Срібний мольберт», організатором якого виступила культурно-мистецька фундація Brovdi Art. У цей час місто заполонили юні художники з усіх куточків України, які прагнули поборотися за головні нагороди конкурсу та мати шанс заявити про власне ім’я у світі високого мистецтва. Загалом, участь у заході взяв 51 студент 2-6 курсів мистецьких спеціальностей із 17 вищих навчальних закладів України III-IV рівня акредитації.  Нагадуємо, що Громадський Простір слідкував за останніми трьома днями конкурсу наживо, і перші фото-відеощоденники можна переглянути тут і тут. До Вашої уваги – останній день цього фестивалю творчості – нагородження учасників та переможців.

Зауважимо, що до оргкомітету конкурсу надійшли заявки на участь від близько 350 студентів із 67 навчальних закладів. За підсумками таємного рейтингового оцінювання експертною радою відбірковий етап успішно пройшов 51 студент.

А ще кілька світлин:

Вже ось-ось і почнеться нагородження. А в цей час в коридорі учасники хвилюються в очікуванні…

???????????????????????????????

Омріяні учасниками нагороди, до яких – лишень рукою подати

Протягом кількох днів учасники змагалися у кількох категоріях – «Міський пейзаж», «Імпровізація», «Портрет». Всі конкурсні роботи розставлені рядами. Знані художники минають картину за картиною, оцінюючи за своїми критеріями… Жодного імені автора, тільки номерки – тут оцінюють талант та майстерність, вміння виходити за рамки, шукати власний почерк. Власне, тому деякі учасники отримують одразу кілька нагород та відзнак від партнерів (перелік переможців подано нижче).

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Не залишився байдужим до знакового для міста заходу і Голова обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, який пообіцяв і подальшу підтримку подібним мистецьким подіям.

Геннадій Москаль

Жоден юний художник не залишився без уваги… Усі учасники отримали від нідерландської компанії «Royal Talens» набори олійних фарб Van Gogh та набір лінерів Sakura. Також усі конкурсанти отримали сертифікати учасників та подарунки від організаторів конкурсу – культурно-мистецької фундації Brovdi Art. Роботи молодих митців будуть надруковані у каталозі проекту.

???????????????????????????????

Зазначимо, що до журі конкурсу серед інших увійшли імениті українські художники – Анатолій Криволап, Тіберій Сільваші, академік Андрій Чебикін, метр українського живопису Володимир Микита, відома мистецтвознавиця Галина Скляренко, художники Олександр Бабак, Петро Гулин, Владислав Габда, Володимир Петрашик, ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник, Голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма. Усі вони щиро підтримали учасників та побажали розвитку та свободи творчості. 

???????????????????????????????

 Хвилювання наростає – ось-ось оголосять переможців у різних номінаціях

???????????????????????????????

Організатори конкурсу, засновники культурно-мистецької фундації «Brovdi Art» Роберт і Наталія Бровді переймаються долею кожного учасника…

???????????????????????????????

«Подібні заходи дають можливість творчій молоді проявити себе, порівняти свій рівень майстерності з ровесниками з інших вузів, отримати новий досвід та знання.  Також це шанс познайомитися з дорослим арт-світом – відомими художниками, галеристами, мистецтвознавцями, дізнатися щось цінне і корисне, отримати об’єктивну і компетентну оцінку своєї творчості. Віримо, що «Срібний мольберт» – це проект, який стане позитивним переломом в українському молодому арт-просторі», – відзначили засновники фундації Brovdi Art Роберт та Наталія Бровді.

???????????????????????????????

Тут немає переможених, усі залишилися переможцями, адже потрапити сюди – вже неабияке досягнення. Учасники прощаються із цьогорічною подією, із нетерпінням чекаючи наступних…

???????????????????????????????

Брифінг організаторів та членів поважного журі

???????????????????????????????

А ось, до прикладу, роботи-переможці у номінації “Портрет”

???????????????????????????????

Довідково:

На підставі підрахунку результатів таємного голосування членів журі, переможцями ІІ-го Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» стали:

У номінації «Міський пейзаж»:

Перше місце – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);

Друге місце – Максим Господинчик (Закарпатська  академія мистецтв);

Третє місце – Катерина Шелевицька (Закарпатська  академія мистецтв).

У номінації  «Імпровізація»:

Перше місце – Максим Господинчик (Закарпатська  академія мистецтв);

Друге місце – Володимир Когут (Львівська національна академія мистецтв);

Третє місце – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);.

У номінації «Портрет»:

Перше місце – Максим Господинчик (Закарпатська  академія мистецтв);

Друге місце – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);

Третє місце – Петро Грицюк (Львівська національна академія мистецтв).

Чимало учасників отримали спеціальні призи від партнерів конкурсу, зокрема, були нагороджені:

– від аукціонного дому «Золотое Сечение» – Анастасія Мітікова (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);

  • від Sky Art Foundation – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);
  • від Максима та Юлії Волошиних, засновників галереї сучасного мистецтва Voloshyn Gallery– Петро Грицюк (Львівська національна академія мистецтв);

Володимир Когут (Львівська національна академія мистецтв), Ігор Некраха (Обласний комунальний заклад «Харківське училище культури»);

–  від «Royal Talens» – Станіслав Ілляшенко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

Спеціальну відзнаку від художника Анатолія Криволапа отримала Анастасія Теличук (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури).

Від арт-дилера, засновника «Art Dealer» Ігоря Абрамовича отримали нагороди три учасники: Олег Дробоцький (Львівська національна академія мистецтв; Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) та Діана Факш (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури).

Медіа-партнер конкурсу – засновник інформаційного порталу «Arts Looker»  Михайло Кирейто також відзначив роботу Діани Факш (НАОМА) і в нагороду запропонував їй ще цьогоріч організувати виставку робіт у київському арт-просторі «SKLO».

Арт-резиденція «Великий перевіз» нагородила десятиденним відпочинком трьох учасників, чиї роботи найбільше сподобалися її представнику: Петра Грицюка (Львівська національна академія мистецтв), Анастасію Мітікову (Харківська державна академія дизайну і мистецтв) та Олексія Омельченка (НАОМА).

Роботи переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» можна переглянути тут.

«Срібний мольберт» проводиться вдруге поспіль. Минулого року у мистецькому змаганні юних талантів взяли участь 44 студенти з 22 вузів 13 регіонів України (детальніше див. на).

Brovdi Art – культурно-мистецька фундація, яка має на меті  формування сучасного арт-простору, втілення інноваційних творчих ідей та проектів.

Фундація ставить перед собою завдання  створити якісну, цікаву та доступну платформу, яка поєднуватиме класичне й сучасне мистецтво, живопис і скульптуру, експозицію та перформанс, новітні мультимедіа і традиційний екскурс, культурно-пізнавальний контент і якісне дозвілля.

………………………………………………..

Відео змонтував Віталій Ніщименко 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще