Рефат Чубаров: вони ніколи не перетворять нас у “фольклорну” націю

26 лютого 2014 року світу було продемонстровано те, що кримське суспільство у значній своїй частині не приймає і не бажає  іншого майбутнього для Криму, ніж у складі України. Учасники мітингу, який ...

Рефат Чубаров

Галина Жовтко

26 лютого 2014 року світу було продемонстровано те, що кримське суспільство у значній своїй частині не приймає і не бажає  іншого майбутнього для Криму, ніж у складі України. Учасники мітингу, який був проведений за рішенням Меджлісу, і на який прийшло дуже багато людей інших національностей, виступали з гаслами цілісності України. Поява окупантів – “зелених чоловічків” назавжди похоронила міф про “добровільне” приєднання Криму.

За словами Рефата Чубарова, народного депутату України, голови Меджлісу кримськотатарського народу, кримська ситуація – це велике випробування для всієї міжнародної спільноти і для всієї конструкції міжнародних організацій. Щоб протистояти таким загрозам, які створює РФ, має бути політична воля для об’єднання проти цих загроз.

Для мене Крим у сьогоднішній його ситуації – це підтвердження тупиковості всього його розвитку за 23 роки безпосередньо українського суверенітету на цій території. Ми сьогодні за два роки окупації отримали цьому підтвердження. Тепер, коли ми вже говоримо про майбутнє Криму, то ми маємо просто з цього винести уроки. Яким буде Крим, починаючи від його статусу, і завершуючи всіма правовими механізмами, які будуть регулювати взаємовідносини життя, розвиток, гарантії всіх тих, хто живе на півострові, для нас є сьогодні завданням. Крим – у сьогоднішній його ситуації там – це є велике випробування для кримськотатарського народу. В якійсь мірі для мене самого було дивно, що люди не те що нічого не отримували в своїх очікуваннях від української влади, але багато з них мали безпосередні проблеми у відносинах, тією владою в якійсь мірі покарані, ображені, але вони дуже чітко ще раз продемонстрували, що вони вміють проводити грань між владою як такою і державою як такою. Отже кримські татари це випробування витримали.  Але дуже багато їхніх сусідів цього не витримали.

Я горджуся нашими людьми в Криму... почитайте лист Ахтема Чийгоза, який він декілька днів тому написав у зв’язку з тими всіма факторами. Кожен кримський татарин має виходити з тих, в тому числі, підходів, про які говорить Ахтем - “не дамо стерти кримськотатарську націю в Криму, вони ніколи нас не перетворять у “фольклорну” націю, як вони хочуть”, – заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

“Там в окупованому Криму кримські татари і українці, які зберігають всі відчуття до своєї держави, я сподіваюся й люди інших національностей, вони очікують, щоб якомога скоріше Крим повернувся до України. Ми маємо виправдати їхні очікування. Нові форми, які допоможуть скорішому поверненню Криму, вони мають бути знайдені. Ще раз повторюю – якщо ми об’єднаємо всі зусилля. Меджліс кримськотатарського народу готовий до цього абсолютно”, – Рефат Чубаров.

спротив


   

Останні публікації цього розділу:

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови

Інклюзивне мистецтво, польсько-українська співпраця та війна: історія двох організацій