Презентовано документальне відео про жінок в армії

Сьогодні, 29 вересня, ООН Жінки та Український жіночий фонд презентували короткометражне документальне відео про жінок у Збройних Силах України, зокрема про їхнє перебування на передовій, проблеми ...

УЖФ

Громадський Простір

Сьогодні, 29 вересня, ООН Жінки та Український жіночий фонд презентували короткометражне документальне відео про жінок у Збройних Силах України, зокрема про їхнє перебування на передовій, проблеми їхнього офіційного оформлення, заборону займати певні посади та прогрес, що вже намітився за останній рік – після проведення дослідження “Невидимий батальйон”.

Як зазначають організатори, після того як Український жіночий фонд зі структурою ООН Жінки долучилися до актуалізації цього питання, а українські ЗМІ підтримали цю інформаційну хвилю, Міністерство оборони України у червні 2016 року наказом №292 внесло зміни до переліку штатних посад, розширивши перелік посад, на які можуть призначати жінок.

УЖФ

“Я сподіваюся, що цей фільм – одна із тих активностей, яка просувається, аби більше гармонізувати законодавство із міжнародними стандартами… Це дуже довгий процес, але сама проблема дуже комплексна”, – зазначила Тамар Таварткіладзе, ООН Жінки в Україні.

“Ми спостерігаємо за тими реформами, які відбуваються в Збройних Силах України, і розуміємо, що це тільки перші кроки… Попереду – ще дуже довгий шлях, і потрібно, щоб були прийняті важливі стратегічні наступні кроки, які допоможуть не просто змінити законодавство або накази, а також змінити життя саме тих жінок, які потребують цих змін і очікують цих змін. Тому ми вам сьогодні презентуємо цей короткий відео-ролик – щоб ви отримали можливість почути  “жінок невидимого батальйону”, почути про ті труднощі, з якими вони стикаються, для того, щоб ми знову продовжили той діалог на всіх рівнях задля забезпечення прав жінок в Збройних Силах України. Звичайно, ми вас дуже запрошуємо долучитися до цього діалогу… Проект “Невидимий батальйон” – це не тільки дослідження, не тільки відео-ролик, це комплекс заходів, який допомагає  просувати і змінювати ситуацію із правами жінок у Збройних Силах “, – прокоментувала подію Олеся Бондар, директорка Українського жіночого фонду.

Олеся Бондар

???????????????????????????????


Власне – презентоване відео:

Важливо відзначити, що крім того, що список посад (дозволених для жінок посад старшинського рангу) був розширений, дуже важливим елементом є те, що були дозволені бойові посади – це перше. А друге – ми можемо спостерігати не лише горизонтальне, але й вертикальне розширення можливостей жінок в ЗСУ, тому що дозволена посада “водія”, але й також “старшого водія”. Є наказ, який дозволяє жінкам ці посади, але наразі ще достеменно невідомо, чи вони змогли переоформитися або оформитися на дозволені їм посади”, – відзначила Анна Квіт, дослідниця проекту “Невидимий батальйон”.

УЖФ


“Сьогодні жінки на рівні з чоловіками доводять… Але вся наша історія, історія становлення нашої держави говорить про те, що жінки завжди на рівні з чоловіками, особливо у важку хвилину, ставали на захист своєї Батьківщини. До речі, проект Основного Закону, Конституції Павла Скоропадського передбачав службу жінок на рівні з чоловіками. На той час це був найпрогресивніший Основний Закон, хоч і проект – але він був. У Ізраїлі із жінками це теж не було так, як зараз. Вони виборювали право бути на рівних, щоб із забезпечуючих підрозділів перейти на бойові посади – добивалися навіть через суд. І це був прецедент – можливо, нам теж це треба зробити – просто подати в суд і вибороти так це право. Тому проект дуже потрібний. На прикладі наших героїнь ми бачимо, що зміни є. На жаль, було два кроки вперед, один крок назад, зараз ми повертаємося і я впевнена, це право буде доведено до кінця”
, – говорить Наталія Дубчак, майор у відставці, колишня радниця міністра оборони України з питань гендерної політики на громадських засадах.

УЖФ

УЖФ

“…Є навіть негласне правило: жінок більше на війну не брати, – говорить Наталя Черкасова, гранатометниця окремого штурмового батальйону “Айдар” (оформлена начальником продовольчого складу), – хоча жінок зараз йде дуже велика кількість – не тільки через якісь пільги… Дуже багато жінок, нарешті дочекавшись певного закону рівності жінок, хочуть на бойові посади – не в штаб, ні  кудись куховаркою  якоюсь…”

 

УЖФ


Довідково:
У ЗСУ служать понад 17 тисяч жінок (близько 8,5% від загальної чисельності військових), понад 2 тис. з них отримали статус учасника бойових дій. На липень 2016 за час проведення АТО 630 жінок-військовослужбовців нагороджено відзнаками Міністерства оборони України та почесними нагрудними знаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, понад 50 жінок відзначено державними нагородами.


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще