Під Радою вимагали нових правил гри у перевиборах

Якісного оновлення Верховної Ради не буде, якщо перевибори пройдуть за старим виборчим законодавством. Дострокові парламентські вибори: правила гри будуть міняти? "Більш ніж 1.5 мільярда ...

вибори

Громадський Простір

Якісного оновлення Верховної Ради не буде, якщо перевибори пройдуть за старим виборчим законодавством.

Дострокові парламентські вибори: правила гри будуть міняти?

“Більш ніж 1.5 мільярда гривень держава витратить на перевибори… Наша ініціатива Реанімаційний пакет реформ за п’ять місяців після того, як режим януковича зник… нам вдалося ухвалити лише 12 законів. Це дуже мало, зважаючи на той стан, в якому знаходиться Україна. Тому сьогодні ми прийшли до депутатів з конкретними вимогами – ухваліть зміни до виборчого закону і допоможіть країні провести перевибори за новими правилами.Також ми вимагаємо зниження олігархічного бар’єру. Ми розуміємо, що 5%, особливо для нових політичних сил – це продовження консервації старої системи, це продовження консервації оцих закритих акціонерних товариств олігархічних, якими є сучасні політичні партії”, – вважає координатор “Реанімаційного пакету реформ” Ганна Гопко.

Серед вимог експертів та громадськості до виборчого законодавства:

- пропорційна система з відкритими регіональними списками;
– зниження прохідного бар’єру до 3%;
– прозоре фінансування виборчих кампаній;
– невідворотність покарання за злочини проти виборчих прав
.

Світлана Заліщук, співкоординатор “Реанімаційного пакету реформ”, нагадала, що колишні кандидати в президенти – П.Порошенко, В.Кличко, О.Тягнибок, А. Гриценко, Ю.Тимошенко та інші підтримували цю вимогу громадськості щодо виборчого законодавства за відкритими списками. Активістка також нагадала, що нинішній закон щодо парламентських виборів є найгіршим. На даний момент у Парламенті лежить 6 законів, і будь-який з них, за який буде проголосовано, покращить ситуацію.

За словами депутат від ВО “Свобода” Юрія Сиротюка, який вийшов поспілкуватись з учасниками акції, “нові вибори до Парламенту – це необхідність проведення антитерористичної операції у Парламенті. Але вибори без зміни виборчих правил – це зміна одних ляльок на інші, і ми це повинні чітко розуміти”.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще