Нік Вуйчич у Києві: дещо зі сказаного під час виступу

Всесвітньо відомий християнський проповідник, мотиваційний тренер та директор неприбуткової організації «Життя без кінцівок» (англ. Life Without Limbs) Нік Вуйчич, вже вдруге відвідав Україну. Як ...

Нік_Вуйчич 4

Любов Єремічева

Всесвітньо відомий християнський проповідник, мотиваційний тренер та директор неприбуткової організації «Життя без кінцівок» (англ. Life Without Limbs) Нік Вуйчич, вже вдруге відвідав Україну. Як відомо, чоловік народився без рук та ніг, але попри всі негаразди долі подорожує світом та виступає із надихаючими промовами, мотивуючи людей йти до своєї мрії, не здаватися ні за яких обставин та зберігати надію на краще. Вчора, 25 вересня, завдяки старанням численної армії організаторів, партнерів та волонтерів, він виступив у Палаці Спорту перед сотнями українців – віруючими різних віросповідань, політиками, громадськими діячами, журналістами, АТОвцями, людьми з інвалідністю. Пропонуємо кілька його цитат, які нам запам’яталися. 

Нік_Вуйчич

Нік_Вуйчич 2

Нік_Вуйчич3

Мої батьки родом із колишньої Югославії, вони приїхали в Австралію без нічого. У мене є брати і сестри, у яких є руки і ноги. Я вірю, що одне із найбільших питань, які у нас постають в житті – про те, чому погані речі трапляються із хорошими людьми? Деякі люди кажуть: просто будь хорошим і хороше трапиться, але насправді ми знаємо, що дощ падає на всіх. Що ви робите, коли потребуєте надії?

Я хочу поставити вам два запитання: хто ви? і чого ви хочете? Знаєте, коли діти вперше мене бачать, вони трохи лякаються. Вони запитують: “Що з тобою сталося?!” Кажу: “Багато палив! Не паліть – це дуже небезпечно”. Я запитував маму й тата: “Чому я таким народився?” Вони кажуть: “Ми не знаємо, але Бог знає”. Я кажу: “Добре”, та вони завжди додають: “У Бога є гарний план для тебе”. Я (дивлюся на себе) і кажу: “Гарний план? Не виглядає, що це так гарно”. Я не знав, яким буде моє майбутнє. Бачите цей стіл? Він – як лінія мого життя. Коли мені було вісім, я не знав, які прекрасні речі у мене є, я не знав, що стану чоловіком і батьком, спікером, що подорожуватиму світом без рук та ніг. Люди кажуть, що я так швидко біжу, що лишаю позаду ноги. На даний момент я був у 2,5 тисячах польотів, я помандрував світом п’ять мільйонів кілометрів. Чи хтось колись здогадувався, що я зможу зустріти президентів? І бути на телебаченні перед мільйонами людей?

Одна з моїх улюблених історій. Одного разу я виступав перед великим зібранням людей в Каліфорнії, і побачив, як десь у залі натовп людей підняв на руки хлопчика без рук і ніг. Коли я побачив цього хлопчика, то сказав: “Принесіть його сюди”. Вони піднесли його до мене, і він подивився на мене своїми великими карими очима і великою посмішкою. Я не міг дати йому “п’ять”, тож я поклав свою маленьку ніжку у його. І він посміхнувся. Я зрозумів, що якщо у моєму житті я не отримую дива, то я можу бути дивом для когось іншого. Коли я був дитиною, я багато плакав через знущання в школі, тому я просто бажав мати таку ж саму людину, як я… Чи можете собі уявити, щоб я зустрів когось без рук і ніг, і вони прийшли в мою школу і сказали усім, щоб вони (учні) припинили знущання – це змінило б чимало для мене. Але не знайшлося такої людини, яка б стала дивом для мене, тож я був дуже радий, що у той день зміг стати таким дивом для того хлопчика в Каліфорнії.

У нашому житті завжди є можливість вибору – бути вдячними за те, що маємо, або бути злими за те, чого у нас немає. Чого хочете ви? Грошей? Наркотиків? Алкоголю? Порнографії? Правда життя така: якщо ви дістаєте задоволення від тимчасових речей, то й ваші задоволення будуть тимчасовими.

У десять років я намагався покінчити життя самогубством. Я переконав себе у тому, що я потворний, самотній, і що немає надії. Одна річ, яка зупинила мене, це думка про маму, тата, рідних, які плакатимуть над моєю могилою – я зрозумів, що не хочу їх засмучувати. Іноді все, що ви бачите – це розбиті шматки. Чимало розбитих шматків в Україні зараз – багато зруйнованих домівок, чимало людей, які кінчають життя самогубством… Але я хочу, щоб ви розуміли – ви не можете знати того, що Бог може зробити з вашими розбити шматками, доки ви не принесете їх Богу. У Бога є хороший план, хоч ми його іноді не бачимо. Але я хочу, щоб ви знали – я не міг побачити, що Бог запланував для мене, але у Нього був хороший план.

Я хочу, щоб ви знали: надія реальна. І якщо є надія, це має працювати для мене, для вас, для кожного у світі. Чи маєте ви надію?

Я не знаю напевне, чи Бог збирається забрати рак від мого батька… Але я можу вам сказати зараз у вічі – Він хоче забрати вашу депресію, сум, хоче дати вам мир, Він хоче відновити Україну, Він хоче вивести Україну на новий рівень радості. У ті моменти, коли  ми не можемо йти, Він триматиме нас.

Я знаю, що сьогодні тут є багато пасторів, священиків, є люди з різними поглядами, але є те, що об’єднує кожного – Україні потрібен Бог… у вас є сьогодні вибір – жити своїми силами, або жити за Божим планом. Коли ви молитеся, Він чує вас, і Він дасть силу навіть для того, щоб людина без рук і ніг могла піднятися.

Відео

Фото: Нік Вуйчич – Україна


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Марина Говорухіна: ефективна комунікація наближає нас до перемоги

Марія Келій: команда "СТАНу" розробила план дій на випадок трьох сценаріїв війни

Що потрібно знати активістам і волонтерам у контексті захисту персональних даних

Вікторія Солоніцина: дбайте про себе, щоб мати змогу піклуватися про інших

Українська Волонтерська Служба: кожна наша дія важлива, вона наближає нас до перемоги

Карл-Отто Центел: рівень організації громадянського суспільства в Україні вражає