Меджліс продовжить діяти, навіть якщо окупаційна влада його заборонить

Навіть якщо Меджліс буде заборонений та визнаний екстремістським в анексованому Криму, діяльність цього представницького органу кримських татар все одно буде продовжуватися. Про це заявив Джелял ...

Крим

Галина Жовтко

Навіть якщо Меджліс буде заборонений та визнаний екстремістським в анексованому Криму, діяльність цього представницького органу кримських татар все одно буде продовжуватися. Про це заявив Джелял Наріман, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу.

На даний момент частина представників Меджлісу знаходяться за межами Криму. Серед них – голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат  Чубаров та Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. 

За словами  Джелялова Нарімана, представниками Меджлісу виробляються певні рішення та процедури на той випадок, якщо буде прийнято рішення окупаційної влади про заборону.

“Ми не маємо жодних ілюзій. Ми чітко розуміємо, що рішення про заборону Меджлісу буде прийматися не в залі судових засідань, не в прокуратурі, а буде прийматися десь у зовсім інших кабінетах. А дії прокуратури та суду призвані просто надати цьому рішенню якусь таку подобу законності. Особисто ознайомившись із матеріалами, я впевнений, що про жодну законність, про жодне правосуддя в цьому випадку мова не йде. Позов у тому вигляді, в якому він є, по-перше, не за адресою, а по-друге, його важко доказати, з точки зору прокуратури, там намішано багато всього”, – зазначив він.

Також заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу не виключає того, що люди в Криму, боячись за свою безпеку, будуть змушені припинити свою громадянську активність.

“Якщо Меджліс Кримськотатарського народу… всупереч здоровому глузду і законодавству міжнародного права, буде оголошено як заборонену, і тим більш як екстремістську організацію,  то, по-перше, ці відкриває поле для подальших репресій, в першу чергу щодо тих людей, які входять в систему Курултай. Це біля 2.5 тисяч людей по всьому Криму. Ніщо не заважає прокуратурі, ФСБ, на основі того, що Меджліс є забороненою організацією в РФ прийняти кримінальні заходи по відношенню тих чи інших людей, за те, що вони є учасниками забороненої організації”. 

_________________________________________

У Києві відбулося засідання “круглого столу” на тему: “Заборона Меджлісу в Криму – нехтування правами корінного народу на самовизначення і порушення міжнародного законодавства окупаційною владою”.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови

Інклюзивне мистецтво, польсько-українська співпраця та війна: історія двох організацій