Керол Нортрап: в бойових умовах немає різниці між чоловіками й жінками

29 вересня в America House Kyiv відбулась зустріч з українськими та американськими жінками-військовослужбовцями - Катріна Селф, майор у запасі; Касандра Харріс - капітан; Туркеша Мот - сержант; Керол ...

жінки в армії

Віталій Ніщименко

29 вересня в America House Kyiv відбулась зустріч з українськими та американськими жінками-військовослужбовцями – Катріна Селф, майор у запасі; Касандра Харріс – капітан; Туркеша Мот – сержант; Керол Нортрап – полковник, Старший представник Міністерства оборони США – Аташе з питань оборони, які зараз проводять спільні навчання з українськими військовими у Львівській області. Україну представляла полковник Тетяна Остащенко.

Представниці армії США розповіли, що в американській армії 15% жінок, але це професіонали і фанати своєї справи. Це справді вмотивовані люди, які люблять свою роботу. Наприклад, Туркеша Мот розповіла, що під час навчання вона була єдиною жінкою в групі з двадцяти осіб. Під час перших випробувань вона дісталась до фінішу дев’ятнадцятою. Через три місяці навчань на фінальному випробуванні вона вже була другою.

Тетяна Остащенко акцентувала на тому, що жінці, аби добитись успіху на службі – треба бути вдвічі кращою за чоловіка. Хоча, на її думку, за останні два роки ситуація значно покращились, є зміни в умовах служби для жінок в українській армії. І якщо жінка дуже хоче йти служити, то їй варто спробувати. У кожної людини є своє коло інтересів, і кожна людина має займатись тією справою, яка їй цікава. У ЗСУ служать понад 17 тисяч жінок (близько 8,5% від загальної чисельності військових), понад 2 тис. з них отримали статус учасника бойових дій. На липень 2016 за час проведення АТО 630 жінок-військовослужбовців нагороджено відзнаками Міністерства оборони України та почесними нагрудними знаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, понад 50 жінок відзначено державними нагородами.

Варто зауважити, що в Україні триває інформаційна кампанія в рамках проекту Українського жіночого фонду “Невидимий батальйон”, що включає комплекс заходів – дослідження, адвокаційні дії, фотовиставки та ін.,  що допомагають просувати і змінювати ситуацію із правами жінок у Збройних Силах, покликаних підтримати жінок в армії, які потребують цих змін і очікують цих змін. До речі, днями Громадський Простір мав нагоду бути на презентації відео-ролика Жінки “Невидимий батальйон”, присвяченого перебуванню на передовій, проблем з офіційним оформленням, забороні займати певні посади та прогрес, що вже намітився за останній рік.

Керол Нортрап, у свою чергу, відзначила, що іноді чоловіки недооцінюють жінок, але коли вони потрапляють у бойові умови – немає вже гендерної різниці.

Більше можна побачити у відео, яке ми відзняли в  America House Kyiv (англійською мовою):

До теми:

Презентовано документальне відео про жінок в армії

 УЖФ: жінкам саме час ставати все більш “видимим батальйоном”

Суспільство вже готове сприймати жінок як героїнь, як суб’єктів, – соціологиня Ганна Гриценко

Про усунення бар’єрів для жінок в Збройних Силах України говорили в НАТО

Ґендерні ‪‎стереотипи у політиці, армії, ЗМІ


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще