Про усунення бар’єрів для жінок в Збройних Силах України говорили в НАТО

Спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки посол Марієт Шуурман, зустрілася з начальником Генерального штабу Збройних Сил України, генералом армії України ...

20160526_160526a-women-ukr-forces_rdax_775x440
Про усунення бар’єрів для жінок в Збройних Силах України говорили в НАТО

Спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки посол Марієт Шуурман, зустрілася з начальником Генерального штабу Збройних Сил України, генералом армії України Віктором Муженком для обговорення нещодавно прийнятого Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року, зокрема щодо того як НАТО міг би підтримати це.

У ході зустрічі вони домовилися про подальше співробітництво України з НАТО щодо гендерних питань, а саме про готовність НАТО надати Україні всебічну підтримку щодо забезпечення проведення реформ Збройних Сил України, зокрема практичну допомогу для забезпечення гендерної рівності українських військовослужбовців.

Посол Шуурман привітала нещодавнє призначення капітана Дар’ї Малахової радницею міністра оборони з гендерних питань у спостереженні за виконанням Національного плану дій. Вона буде проходити спеціальну підготовку для радників з гендерних питань в Nordic Centre for Gender in Military Operations в Швеції як частину професійної підготовки (Professional Training Package to Ukraine).

НАТО і Міністерство оборони спільно проведуть захід у Києві 23 червня, щоб окреслити ухвалення Плану дій і обговорити різні ролі в його реалізації уряду, парламенту і громадянського суспільства.

Марієт Шуурман підкреслила важливість участі жінок в процесі модернізації і реформування Збройних Сил, що дозволяє підвищити ефективність. Рівна участь чоловіків і жінок буде основною частиною комплексного пакету допомоги  Україні, який очікується буде схвалений на майбутньому саміті НАТО в липні.

Наразі 8,2% жінок у лавах Збройних Сил України, коли середній показник у НАТО 10,3%. Генералk Муженко підкреслив прихильність уряду до усунення перешкод для жінок в збройних силах, розповів про недавню зустріч з народними депутатками і бійчинями. Є певні законодавчі обмеження, які не дозволяють використовувати потенціал жінок-військовослужбовців у всьому спектрі військових спеціальностей, як наприклад в арміях Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю, Швеції, Іспанії та Великої Британії.

Генеральним штабом на цей час опрацьовані зміни до наказу Міністерства оборони України щодо розширення переліку посад, які можуть обіймати військовослужбовці-жінки, в тому числі за бойовими спеціальностями. Це, в свою чергу, надасть можливість як підвищити стандарти рівних прав та можливостей чоловіків і жінок у Збройних Силах України, так і досягнути позитивних змін в структурі та характері сучасної української армії. Після внесення змін, жінки-військовослужбовці зможуть обіймати посади стрільця, кулеметника, гранатометника, стрільця-зенітника, снайпера, розвідника, командира бойової машини, навідника-оператора, механіка-водія, посади мінометних розрахунків тощо.

Нагадаємо, 17-19 травня 2016 року генерал армії України Віктор Муженко від’їхав до Брюсселя для участі у заходах на рівні начальників генеральних штабів держав-членів та держав-партнерів Альянсу у штаб-квартирі НАТО (м. Брюссель, Бельгія). У плані роботи – проведення низки двосторонніх зустрічей з Верховним Головнокомандувачем Об’єднаними Збройними Силами НАТО в Європі, начальниками генеральних штабів держав-членів та держав-партнерів Альянсу, під час яких планується обговорити стан регіональної безпеки, а також практичні питання військового співробітництва.

Як відомо, наприкінці 2015 року за підтримки Українського Жіночого Фонду та за сприяння ООН Жінки було здійснено дослідження “Невидимий батальйон”.

 

Підготовлено за інформацією сайту NATO

____

До теми матеріали Громадського Простору:

Мами на передовій та в тилу

Ґендерні ‪‎стереотипи у політиці, армії, ЗМІ

Інтерв’ю з Ганною Гриценко про «Невидимий батальйон»: участь жінок у військових діях в АТО

У Києві представили результати першого в Україні дослідження про жінок в АТО «Невидимий батальйон»

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE