Громадськість лобіює зміни до тендерного законодавства

В законодавство, що регулює порядок здійснення тендерних закупівель в Україні, планується ввести ряд змін. Для цього зареєстровані два проекти Законів - №2207 і 2012а. - "Результати моніторингів ...

корупція. тендери

Громадський Простір

В законодавство, що регулює порядок здійснення тендерних закупівель в Україні, планується ввести ряд змін. Для цього зареєстровані два проекти Законів – №2207 і 2012а.

– “Результати моніторингів інформаційних агенцій та громадських організацій показують, що зловживання в державних закупівлях за останні роки зростають. Це призводить до втрат мільярдів гривень з державного та місцевих бюджетів. Однак кількість посаджених або звільнених чиновників пропорційно не зростає. Скарги, які надсилають громадські активісти до відповідних інституцій, зависають у повітрі” – говорить Віктор Таран, директор Центру політичних студій та аналітики.

За оцінками експертів, втрати від злочинних діянь при державних закупівлях сягають 40 – 50% від усіх витрачених коштів. Державні органи, що мають реагувати на свідчення таких діянь, воліють їх не помічати – наголошує громадськість. Цей факт надає більшого значення саме громадському контролю за закупівлями: більше розкраданню бюджетних грошей завадити нікому.

– Протягом останніх років українські чиновники почали красти згідно з чинним законодавством, – стверджує Олексій Шалайський, головний редактор видання “Наші гроші“. – притягнути чиновника до відповідальності є дуже складним завданням”. Отже, першим кроком до подолання проблеми є прийняття відповідних змін до законодавства.

Зміни, що відстоює громадськість, полягають у тому, щоб:
– повернути під дію закону про державні закупівлі державні та комунальні підприємства;
– зобов’язати органи влади звітувати про свою діяльність на єдиному веб-порталі.

Саме такі зміни містять законопроекти № 2207 про внесення змін до Закону України “Про здійснення державних закупівель” і № 2012а “Про відкритість використання публічних коштів”. Напередодні законопроект 2012а підтримав профільний комітет Верховної Ради.

Детальніше про кампанію адвокації можна дізнатись на сайті publicpolicy.org.ua.

Нагадаємо, раніше Громадський Простір вже писав про законодавчі зміни, що уможливлюють зловживання в сфері закупівель, а також про Партнерства “За доброчесні державні закупівлі”.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Успіхи, виклики, меседжі: прощаємося зі старим і впускаємо нову енергію змін

Оксана Глєбушкіна: наша суперсила — це побудова різних партнерств

Проблеми партисипації: як громадськості активніше долучатися до планування міського розвитку

Інна Підлуська: якщо сьогодні щось не вийшло — це не обов'язково "зрада"

Мистецтво перемагати булінг

Анна Бондаренко: у нашому просторі волонтерства стає все більше